Hity tygodnia: "The Knick", "The Flash", "Arrow", "Peaky Blinders", "Manhattan", "The Good Wife"

1 2 3 4 5 6

"The Knick" (1x09 - "The Golden Lotus")

"The Knick" (Fot. Cinemax)

"The Knick" (Fot. Cinemax)


Marta Wawrzyn: Narzekaliście na brak akcji w "The Knick"? To już przeszłość, teraz dzieje się aż za dużo. Główną bohaterką tego odcinka była kokaina, ukochana używka wielu lekarzy z przełomu XIX i XX wieku, pakowana bez żadnych ograniczeń w pacjentów i sprzedawana bez recepty w aptekach. Kiedy jej zabrakło, widać wyraźnie, że genialny dr Thackery bez narkotyku po prostu nie funkcjonuje i żeby go zdobyć, jest w stanie posunąć się do wszystkiego, włącznie z próbą okradnięcia apteki. Nie tylko zresztą my zauważyliśmy, że to narkoman, cały szpital już wie. A Clive Owen wreszcie miał okazję dać prawdziwy popis aktorski.

Najciekawszą postacią odcinka okazał się jednak nie on, a pielęgniarka Lucy, która niewiele myśląc, obrabowała szpital, a potem jeszcze sprostytuowała się dla ukochanego. Zaradna dziewczyna, rzeczywiście! A do tego wciąż słodka i naiwna. Jak ona to robi?

Jakby tego wszystkiego było mało, dr Gallinger oddał własną żonę do psychiatryka, a Cornelia przyszła błagać dr. Edwardsa, żeby usunął dziecko. Ich wspólne dziecko. Gdyby nie specyficzna sytuacja tej pary, pewnie bym narzekała na aż tak melodramatyczny wątek. A tu jednak to działa, i jako koszmarny dylemat moralny, i przede wszystkim jako rzecz, która nie mieści się w głowie współczesnego człowieka - że dwójka zakochanych ludzi nie może tak po prostu pobrać się i założyć rodziny, bo są różnych ras. Wszystko poza ucieczką jak najdalej wydaje się tutaj złym rozwiązaniem, pytanie, które ze złych rozwiązań wybierze "The Knick".

Dzieje się - a przy tym Steven Soderbergh nie zapomina o tym, że jego serial ma też cieszyć oko. Fantastyczna sprawa, aż szkoda, że za tydzień już finał.

1 2 3 4 5 6
REKLAMA