Kity tygodnia: "Homeland", "Supernatural", "Revenge", "The Strain", "American Horror Story"

1 2 3 4 5 6

"Homeland" (4x02 - "Trylon and Perisphere")


Michał Kolanko: To niestety jest "Homeland", jaki dobrze już znamy: Carrie i jej zmagania z życiem rodzinnym/osobistym pokazane bez jakichkolwiek subtelności, w absolutnie kiczowatej, trudnej do zaakceptowania formie. Gdy "Homeland" koncentruje się na sprawach geopolityki, islamskiego terroryzmu i na etycznych dylematach wykorzystania dronów, to jest solidnym serialem, cały czas zaskakująco wciągającym. Ale we wszystkich innych sytuacjach tego nie da się po prostu oglądać.

Mateusz Madejski: Zdarzało się, że oglądanie Carrie przypominało torturę, ale ten odcinek pobił w tym chyba wszystkie rekordy. Główna bohaterka niby próbowała udawać matkę, ale ani ona sama, ani tym bardziej widzowie ani przez moment nie uwierzyli, że może podołać temu wyzwaniu. To już było bardzo złe, ale gdy przyszła kolej na scenę z wanną, to odcinek zamienił się już w zupełny koszmarek. Równolegle toczył się wątek Quinna, który przeżywał klasyczny zespół stresu pourazowego. Obie te historie były po pierwsze źle napisane i poprowadzone, a po drugie - wydaje się, że zupełnie niepotrzebne i nic nie wynoszące do fabuły. Liczę, że teraz zobaczę w coś w "Homeland" co pozwoli zapomnieć mi o tym kiczu.

Marta Wawrzyn: Trudno pojąć, czemu Showtime zdecydował się wyemitować dwa nowe odcinki "Homeland" naraz. "The Drone Queen" prezentował się całkiem solidnie, więc gdyby pokazano go bez tego okropieństwa, które nastąpiło potem, pewnie wszyscy bylibyśmy zadowoleni. Nie tak jak w latach poprzednich, bo jednak "Homeland" zwyczajnie już się skończyło - widać to choćby po dużym spadku zainteresowania tym serialem na Serialowej - ale nie wpadłoby nam do głowy wręczanie żadnych kitów. "Trylon and Perisphere" było niestety okropne - nie dość że ciągnęło się jak guma do żucia, to jeszcze nie zabrakło elementów karykaturalnie przerysowanych. Takie motywy jak "mały Brody" mają rację bytu w kiepskich horrorach, nie w serialach, które jeszcze niedawno obsypywano wszelkimi możliwymi nagrodami.

1 2 3 4 5 6
REKLAMA