Hity tygodnia: "Sons of Anarchy", "Homeland", "Castle", "The Fall", "The Comeback"

1 2 3 4 5 6 7

"Homeland" (4x08 - "Halfway to a Donut")

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)


Mateusz Madejski: Twórcy serialu nieco zmodyfikowali słynną zasadę Hitchcocka, bo w obecnym sezonie "Homeland" najpierw mieliśmy straszną nudę, ale emocje z każdym odcinkiem rosną. W "Halfway to a Donut" mieliśmy ich całkiem sporo, a każda scena z Saulem była co najmniej bardzo dobra. Dodatkowy plus przyznaje odcinkowi za wspomnienie o zamordowanym niedawno dziennikarzu Jamesie Foleyu. Widać, że twórcy "Homeland" trzymają rękę na pulsie i potrafią szybko updatować scenariusz.

Ten odcinek był esencją wszystkiego tego, co lubię w "Homeland". Czyli dużo wątków polityczno-szpiegowskich, a mało pobocznych romansów tudzież topienia dzieci. No i odcinek zakończył się całkiem zręcznym cliffhangerem. Jestem bardzo ciekawy, co się teraz stanie z mężem pani ambasador. No i oczywiście zastanawiam się, jak rozwinie się relacja Carrie z Khanem...

Marta Wawrzyn: To niesamowite, jak rozwinął się ten sezon "Homeland". I choć nie jestem do końca pewna, czy aby to wszystko nie prowadzi na manowce, wygląda na to, że ta dobra forma jeszcze potrwa. Michael Ausiello właśnie napisał na Twitterze, że to dzisiejszy odcinek "Homeland" ma być najlepszy z całego sezonu.

W "Halfway to a Donut" rzeczywiście bardzo zgrabnie została poprowadzona intryga polityczno-szpiegowska, Mandy Patinkin dostarczył wielkich emocji (będzie w końcu Emmy?), ale i tak to Khan intryguje mnie najbardziej. Czego ten facet chce od Carrie i jak to się skończy? Niewątpliwie jest bardzo inteligentnym i przenikliwym agentem, ale czy to go czyni "tym złym"? Nie byłabym tego taka pewna, to prawdopodobnie tylko i aż jakaś gra wewnątrz pakistańskiego wywiadu, w której Carrie może posłużyć za pionek. No ciekawe, ciekawe co dalej.

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA