5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Doktor Who" (Fot. BBC)

"Doktor Who" (Fot. BBC)

Jenna Coleman jednak może zostać w "Doktorze Who". Wciąż spada oglądalność "The Fall". TVP pokaże "Crossbones". A oprócz tego nowy program satyryczny E! o komentarzach internetowych i polskie plany BBC.

1. W święta dowiemy się, co dalej z Jenną Coleman w "Doktorze Who". Cały czas krążą plotki, że świąteczny odcinek "Doktora Who" będzie ostatni dla Jenny Coleman. Czy rzeczywiście? Radio Times donosi, że jednak jest szansa na jej powrót w 9. sezonie. Oficjalnie nikt niczego nie komentuje, ale swoje źródła ma tabloid "Mirror", który twierdzi, że aktorka zmieniła zdanie. Początkowo rzeczywiście plan był taki, że odejdzie w odcinku świątecznym. Steven Moffat napisał scenariusz, w którym Clara zmarła jako staruszka, z Doktorem u boku. Ten scenariusz został jednak przepisany i Clara zostanie. Jenna Coleman niczego nie komentuje, ale wiadomo na pewno, że w święta rozstrzygną się losy jej bohaterki. Odcinek "Last Christmas" zostanie pokazany 25 grudnia.

2. Wciąż spada oglądalność "The Fall". Najnowszy odcinek obejrzały w BBC Two tylko 2 mln widzów. To oznacza, że oglądalność serialu ciągle spada.

3. BBC uruchomi w Polsce kolejne kanały. "Gazeta Wyborcza" donosi, że 1 lutego w Polsce będą mieć premierę dwa nowe kanały BBC - BBC Earth HD (w miejsce BBC Knowledge) i BBC Brit HD (zamiast BBC Entertainment). Ale na tym nie koniec - w kolejnych latach w naszym kraju ma też się pojawić BBC First, kanał, w którym będą wyłącznie filmy i seriale.

4. Joel McHale zrobi nowy program dla E! Joel McHale obecnie prowadzi w E! "The Soup", ale na tym nie koniec. Teraz pod jego okiem powstanie nowy program "Comments Section", który prowadzić będzie komik Michael Kosta. Program będzie poświęcony internetowym komentarzom.

5. "Crossbones" w TVP. W styczniu w TVP1 pojawi się "Herb piratów", czyli "Crossbones". Serial będzie emitowany w piątki o godz. 20:25, ale dokładnej daty premiery jeszcze nie podano.