Jon Hamm w trailerze świątecznego "Black Mirror"

"Black Mirror" (Fot. Channel 4)

"Black Mirror" (Fot. Channel 4)

Czy można zrobić odcinek serialu tak mrocznego jak "Black Mirror" w świątecznym klimacie? Wygląda na to, że dla Brytyjczyków to nie problem. Zobaczcie zapowiedź "White Christmas".

"Black Mirror", mroczny brytyjski serial opowiadający o skutkach uzależniania się człowieka od nowych technologii, powraca 16 grudnia ze specjalnym odcinkiem świątecznym, zatytułowanym "White Christmas". Odcinek będzie trwał 90 minut, a jego największą gwiazdą będzie Jon Hamm. Oprócz niego na ekranie pojawią się m.in. Rafe Spall, Oona Chaplin i Janet Montgomery.

Fabuła składać się będzie z trzech połączonych ze sobą historii. W jednej z nich zobaczymy Amerykanina Matta (Jon Hamm) i Brytyjczyka Pottera (Rafe Spall) spożywających razem świąteczny posiłek w tajemniczej, ośnieżonej placówce. Mężczyźni opowiadają sobie przerażające historie o życiu na zewnątrz. Matt wydaje się charyzmatyczny, a Potter skryty i pełen rezerwy - ale czy rzeczywiście obaj są tacy, na jakich wyglądają?

Oprócz tego zobaczymy, jak Jon Hamm oferuje niedoświadczonemu młodemu człowiekowi nietypowe rady dotyczące sfery romantycznej, a Oona Chaplin zatraca się w koszmarnym świecie inteligentnych gadżetów. Dowiemy się też, co by się stało, gdyby w prawdziwym życiu można było blokować ludzi, tak jak na Facebooku i Twitterze. Wszystkie historie mają być ze sobą powiązane w niepokojącą całość, we wszystkich pojawi się Jon Hamm, który zdradził ostatnio, że już wcześniej był fanem "Black Mirror".

Trailer, który właśnie się pojawił, nie zdradza wiele więcej, niż wiedzieliśmy do tej pory, ale za to świetnie wprowadza w klimat odcinka.