12 kobiet, które rządziły telewizją w 2014 roku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Claire Underwood (Robin Wright) - "House of Cards"

"House of Cards" (Fot. Netflix)

"House of Cards" (Fot. Netflix)


W masowej świadomości to Frank Underwood stał się najbardziej brutalną twarzą polityki. Nawet jeśli nie znamy serialu - jak wielu polskich dziennikarzy politycznych, którzy ciągle o nim piszą - wiemy, że Underwood to skuteczny polityk, genialny gracz i bezwzględny człowiek, który nie cofnie się nawet przed morderstwem, jeśli tylko pomoże mu to osiągnąć ostateczny cel, jakim jest władza. Małżonka Franka, Claire, wydaje się stać z boku.

A przecież to kobieta równie diaboliczna co jej mąż! Zawsze opanowana, chłodna, wyrachowana, emanująca siłą i elegancją. W środku skrywa mnóstwo emocji, tajemnic, porzuconych marzeń, ale nawet jeśli miewa wątpliwości co do obranej drogi, w końcu z powrotem pojawia się u boku męża i wspiera go, wybaczając mu wszystko, wszyściuteńko. On jej zresztą też - to niezwykłe małżeństwo, które opiera się na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i wspólnym dążeniu do tego ostatecznego celu, postawionego sobie jeszcze w młodości.

W 2. sezonie mieliśmy jeden genialny odcinek, który pokazał, jak skomplikowaną, wielowarstwową i niesamowicie inteligentną osobą jest Claire - ten z wywiadem. Żona Franka Underwooda wygrała w momencie kiedy już wydawało się, że nie da się z tego wyjść obronną ręką, i stała się jeszcze silniejsza i jeszcze bardziej przerażająca niż do tej pory. Krew na rękach na zdjęciu powyżej to nie przypadek. A przecież przed nami jeszcze 3. sezon...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13