Poznajcie ekipę "Better Call Saul" [wideo i zdjęcia]

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" łączą z "Breaking Bad" osoby Saula i Mike'a, a także większość ekipy, która czuwa nad serialem za kulisami. Ale będą też zupełnie nowi bohaterowie. Zobaczcie świeżutkie zdjęcia promocyjne oraz materiał z planu.

"Better Call Saul" to spin-off "Breaking Bad", którego premierę przewidziano na 8 lutego 2015 roku. Serial robi w 80% ta sama ekipa co "Breaking Bad". Bohaterem będzie Saul Goodman (Bob Odenkirk) - w zasadzie nie tyle Saul, co zwykły małomiasteczkowy prawnik o nazwisku Jimmy McGill. Akcja serialu zacznie się w 2002 roku, czyli sześć lat przed tym, jak Saul spotkał Waltera White'a. Ale "Better Call Saul" nie będzie prequelem "BB", będzie raczej swobodnie skakać po osi czasu. W serialu na pewno będzie Jonathan Banks jako Mike Ehrmantraut - którego Jimmy poznał zupełnie przypadkiem - mogą też się pojawiać inne postacie z "Breaking Bad".

Ważną postacią ma być Chuck, brat głównego bohatera (w tej roli Michael McKean). The Hollywood Reporter spekuluje na podstawie zdjęcia, które możecie też zobaczyć w naszej galerii, że Chuck będzie miał coś wspólnego z medycyną, być może będzie nawet cenionym lekarzem. Wszystko dlatego, że siedzi w bibliotece wypełnionej książkami medycznymi, a na biurku znajduje się kubek prestiżowego uniwersytetu i rodzinne fotografie.

Na zdjęciach w galerii poniżej znajdują się też Reha Seehorn, która gra Kim Wexler, Patrick Fabian (serialowy Howard Hamlin) oraz Michael Mando (Nacho Varga).

Z kolei wideo to relacja z pierwszego dnia pracy na planie. Zdjęcia do "Better Call Saul" ruszyły 6 czerwca o godz. 6:30, a AMC właśnie wrzuciło na YouTube materiał dokumentujący ten dzień. Peter Gould, showrunner serialu, mówi w nim, że fani "Breaking Bad" nie mieli okazji jeszcze dobrze poznać Saula Goodmana, bo widzieli go głównie pracującego z Walterem i Jessem. Dopiero teraz dowiemy się, jak ten facet został prawnikiem reprezentującym interesy kryminalistów i stojącym jedną nogą w ich światku.