Hity tygodnia: "Person of Interest", "Homeland", "The Fall", "Jane the Virgin", "Black Mirror"

1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Person of Interest" (4x10 - "The Cold War")


Bartosz Wieremiej: W świetnym "The Cold War" mogliśmy zobaczyć, jak będzie wyglądać świat pod rządami Samarytanina oraz co się stanie, gdy tzw. ludzkość postanowi zirytować swojego boga – o ile ta konkretna istota wyższa jest skłonna się irytować (teologowie nie są zgodni). Z drugiej strony, skoro jego awatar na co dzień bawi się kredkami, to może jednak?

Zobaczyliśmy więc odcinek, w którym wszystko działo się wbrew i pomimo wysiłków naszych bohaterów. Epizod, w którym Root (Amy Acker) przebrana była za misia, Shaw (Sarah Shahi) skończyła się cierpliwość, a John Reese (Jim Caviezel) miotał się tylko, zaliczając porażkę za porażką. Poznaliśmy też przeszłość Greera (John Nolan), w scenach, które należały do najlepszych w całym odcinku.

W efekcie nie wiem, czy kiedykolwiek widziałem naszych bohaterów tak bezradnych. Nie pamiętam też, by kiedykolwiek tak uderzyły mnie różnice w ich poglądach. Zresztą prowadzone przez nich dyskusje brzmiały jak zbiór wynurzeń ludzi już przegranych, a owo wrażenie spotęgowane zostało jeszcze przez groźby, jakie padły w trakcie spotkania Maszyny i wspomnianego już Samarytanina.

Widać o konfrontacjach bogów nieprędko się zapomina.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA