Komedie: 25 najlepszych odcinków 2014 roku

"Parks and Recreation" (6x21-22 - "Moving Up")


Nikodem Pankowiak: To był naprawdę wielki finał takiego sobie sezonu. Była wizyta w San Francisco i gościnny występ Michelle Obamy, był wielki koncert, na którym pojawił się hologram Li'l Sebastiana, ale i tak wszystko przebił krótki gościnny występ Dona… Jona Hamma. Świetną decyzją twórców wydaje się także przeskoczenie z akcją o trzy lata do przodu. W końcu po co oglądać Leslie w ciąży, skoro dopiero co w tym stanie widzieliśmy Ann? Zamiast tego lepiej zająć się przyszłością, która przynosi sporo innych możliwości…

Marta Wawrzyn: Ach, to były czasy, kiedy jeszcze nie wszystkie dziewczyny dookoła wiedziały, kto to Chris Pratt! Akcja z deskorolką to absolutne mistrzostwo, ale nie jestem pewna, co bym o niej sądziła, mając w pamięci obrazy ze "Strażników Galaktyki". W końcu Star Lord to też mistrz!

Dwuodcinkowy finał 6. serii "Parks & Rec" rzeczywiście był przecudny i wielokrotnie udowodnił, że serialowe życie bywa pełne miłości, gofrów i możliwości. Przeskok czasowy to czyste szaleństwo i zabieg genialny w swojej prostocie. Świetnie było zobaczyć Bena i Leslie jako power couple i rodziców całej gromadki dzieci, a także Dona, tfu, Jona Hamma w roli wyjątkowo kiepskiego pracownika i tego, no, Terry'ego gdzieś tam w tle.

A przy tym to był niesamowicie feministyczny finał - okazało się, że kobieta w dzisiejszych czasach nie musi dokonywać żadnych wyborów, może mieć absolutnie wszystko. Oczywiście ta nowa Leslie, z 2017 roku, pewnie będzie troszkę inna niż nasza dobra znajoma... ale to już temat na kolejny sezon. Który, miejmy nadzieję, będzie jeszcze lepszy niż dotychczasowe.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
REKLAMA