Komedie: 25 najlepszych odcinków 2014 roku

"Orange Is the New Black" (2x09 - "40 OZ of Furlough")

"Orange Is the New Black" (Fot. Netflix)

"Orange Is the New Black" (Fot. Netflix)


Bartosz Wieremiej: Piper (Taylor Schilling) na przepustce i pogrzebie. Piper na przepustce i pogrzebie zalicza potężne zderzenie z rzeczywistością. Piper na przepustce i pogrzebie zalicza potężne zderzenie z rzeczywistością i tylko udowadnia, że przynajmniej na razie bardziej przynależy do Lichtfield niż do świata zewnętrznego. Piper na przepustce i pogrze... a i tak gwiazdą odcinka był fantastyczny Cal (Michael Chernus).

"40 OZ of Furlough" to jednak nie tylko krótka wizyta na wolności, ale również odcinek obfitujący w wiele zdarzeń w samym Lichtfield i okolicach. Zobaczyliśmy m.in. triumfalny powrót Pornstache'a (Pablo Schreiber), a Bennettowi (Matt McGorry) trochę odbiło. Prochy znalazły swoją drogę do więzienia, Healy (Michael J. Harney) pojawił się u terapeuty, a retrospekcje wreszcie pokazały pamiętny dzień, w którym Red (Kate Mulgrew) poznała Vee (Lorraine Toussaint).

Marta Wawrzyn: Kiedy przyszło do wybierania najlepszego odcinka "Orange Is the New Black", aż nas rozbolały głowy, bo chcieliśmy wybrać wszystkie. O, na przykład finał, w którym naprawdę fajnie połączyły się wątki z całego sezonu i którego końcówka codziennie doprowadza mnie do szaleństwa - bo czymże innym jest sprawdzanie na pół roku przed premierą nowego sezonu, czy może już coś o nim wiadomo?

Ostatecznie wygrał odcinek z przepustką, pokazujący Piper z trochę innych stron i dający nam, widzom, nową perspektywę. Jedni pewnie bardziej pamiętają Piper przemawiającą na pogrzebie, inni seks, do którego nie doszło, jeszcze inni zupełnie ten odcinek odrzucają, bo nie lubią głównej bohaterki. Ja ciągle ją widzę siedzącą na moście, o, taką, jak na zdjęciu poniżej. Pamiętam też dobrze, co powiedziała Rudej, zatroskanej o losy swojej dawnej knajpy. I wydaje mi się, że dopiero dzięki temu odcinkowi rzeczywiście ją polubiłam.

ec425f129

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,