5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś w południe

Zmarł Edward Herrmann, serialowy dziadek Rory Gilmore. Nowe informacje na temat "Daredevila". A oprócz tego "Glee", "Gra o tron" i gorące zaręczyny dwójki serialowych gwiazd.

1. Zmarł Edward Herrmann, serialowy dziadek Rory Gilmore. Edward Herrmann zmarł w wieku 71 lat na raka mózgu. Kelly Bishop, która w "Gilmore Girls" grała jego serialową żonę, powiedziała, że cała ekipa jest wręcz ogłuszona tą wiadomością, bo dowiedzieli się o chorobie Herrmanna jakiś tydzień temu, kiedy jego żona poprosiła o pożegnalne wizyty w szpitalu. W TVLine znajdziecie też wspomnienie napisane przez Lauren Graham.

2. HBO pokaże specjalny materiał przed nowym sezonem "Gry o tron". 8 lutego HBO pokaże materiał zatytułowany "A Day in the Life". Na razie nie wiadomo, co to dokładnie będzie - przypomnienie dotychczasowych sezonów, nowe sceny, wideo zza kulis czy może wszystko naraz. Prawdopodobnie będzie to po prostu prawie 30-minutowy materiał, przypominający, jak skończyły się wątki w poprzednim sezonie. HBO emitowało takowe w latach poprzednich.

3. Jeph Loeb, Steven S. DeKnight i Charlie Cox opowiadają o "Daredevilu". Wśród premier Netfliksa na ten rok znajduje się komiksowy "Daredevil". W EW znajdziecie sporo nowych informacji, prosto od Jepha Loeba z Marvela, a także twórcy serialu i aktora grającego główną rolę. Jeph Loeb mówi, że "Daredevil" będzie opowiadał historię jak na Marvela bardzo lokalną, to znaczy dziejącą się w Nowym Jorku, w dzielnicy, gdzie dorastał Matt Murdoch. Produkcja bardziej przypominać będzie kryminał niż serial o superbohaterze. Będzie to bardzo realistyczna opowieść, bez latania w powietrzu i "magicznych młotków". Twórcy chcieliby, aby klimatem "Daredevil" przypominał raczej "The Wire" niż typowy serial o superbohaterach. Serial ma być bardziej mroczny i brutalny niż inne produkcje Marvela, ale będzie można go oglądać całą rodziną. Charlie Cox mówi, że jego bohater nie będzie człowiekiem, który nie boi się niczego, on po prostu codziennie swój strach przezwycięża. Obok Daredevila w serialu ważny będzie superłotr - Wilson Fisk, zwany Kingpinem, którego poznamy prawie tak dobrze jak głównego bohatera. W osadzonym w uniwersum Marvela serialu może też pojawić się Bullseye, którego na dużym ekranie grał Colin Farrell.

4. Spoilery z premiery finałowego sezonu "Glee"? Dziennikarze TVLine widzieli już premierę 6. sezonu "Glee" i zdradzają to i owo. Rachel czeka kolejne wielkie rozczarowanie, jedna z par zacznie się rozpadać, będzie jakaś interwencja, poznamy Karofsky'ego z nowej strony, zostanie wspomniany Finn, wróci The Unholy Trinity, będą też nowi bohaterowie. Więcej znajdziecie pod linkiem.

5. Ogromny pierścionek zaręczynowy Sofii Vergary. Joe Manganiello i Sofia Vergara zaręczyli się, na palcu Sofii pyszni się ogromniasty pierścionek, który możecie zobaczyć tutaj.

REKLAMA