Wy też kłamiecie, że widzieliście "Breaking Bad"?

Połączenie "Breaking Bad" i "GoT"

Połączenie "Breaking Bad" i "GoT"

Udajecie czasem przed znajomymi, że widzieliście serial, którego wcale nie widzieliście? Brytyjski "Radio Times" sprawdził, jakie tytuły są najczęściej przedmiotem tego typu kłamstw. A my zapraszamy Was do udziału w podobnej ankiecie.

"Radio Times" zrobił ankietę wśród swoich czytelników, dotyczącą kłamania na temat seriali. Aż 42% przyznało się, że zdarza im się udawać, iż obejrzeli jakiś serial, którego wcale nie widzieli.

Jaki serial? Najczęściej "Breaking Bad". Druga na liście jest "Gra o tron", a kolejne pozycje zajmują brytyjskie produkcje - "Sherlock" i "Doctor Who". Wysoko są też zakończone już "Lost" i "Rodzina Soprano". Na liście nie zabrakło również miejsca dla bardzo ostatnio popularnego "Orange Is the New Black", kończącego się w tym roku "Mad Men" oraz "Modern Family" i "House of Cards".

1. "Breaking Bad" (13,21%)
2. "Game of Thrones" (11,74%)
3. "Sherlock" (6,74%)
4. "Doctor Who" (6,54%)
5. "Lost" (5,47%)
6. "Orange Is the New Black" (5,2%)
7. "The Sopranos" (4,07%)
8. "Mad Men" (3,87%)
9. "Modern Family" (3,27%)
10. "House of Cards" (3,14%)

Brytyjczycy uważają, że to właśnie są tytuły, które obowiązkowo powinni znać, dlatego zdarza im się okłamywać znajomych, że je widzieli. Wszystko po to, aby nie ucierpiały relacje społeczne, bo tak się składa, że rozmowy o serialach w dzisiejszych czasach stały się ważną częścią wszelkich imprez. W pewnym sensie przypomina mi to podstawówkę, kiedy to wypadało być na bieżąco z "Twin Peaks", "Z Archiwum X" czy "Przystankiem Alaska". Oczywiście wtedy "na bieżąco" oznaczało rok albo dwa lata za Amerykanami.

Dwadzieścia lat później wiele się nie zmieniło, znów jest mnóstwo świetnych seriali, o których można gadać i z którymi podobno wypada być na bieżąco. Jeśli Wam też zdarza się kłamać, że coś widzieliście, zapraszamy do udziału w ankiecie. Do wyboru daliśmy Wam 12 tytułów, wśród których znajduje się klasyka, a także wybrane przez Was najlepsze seriale 2014 roku. Możecie zaznaczyć nawet trzy tytuły. Wyniki głosowania ogłosimy za tydzień.REKLAMA