Ktoś policzył, ile dokładnie Joey wisi Chandlerowi

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Gotowi odkryć jedną z tajemnic, których "Przyjaciele" nigdy nie zdradzili swoim widzom? No to jedziemy!

Właśnie za to uwielbiamy internet i będziemy go uwielbiać do końca świata. Amerykanie teraz oglądają jak szaleni "Przyjaciół" na Netfliksie, więc na Reddicie pojawiło się pytanie, ile kasy właściwie Joey wisi Chandlerowi. Jak pewnie pamiętacie, Chandler miał dobrze płatną, ale nudną pracę w biurze, Joey zwykle nie miał żadnej pracy, więc nie dość że mieszkał na Manhattanie praktycznie za darmo, to jeszcze korzystał z jedzenia i innych rzeczy kupowanych przez kumpla.

Użytkownik Reddita, który postanowił wszystko wyliczyć, zrobił to naprawdę skrupulatnie. Zaczął od zdjęć i zajęć z aktorstwa, zafundowanych Joeyowi przez kolegę, potem przeszedł do mieszkania na Manhattanie, z dwiema sypialniami. Czynsz w tamtych czasach musiał wynosić jakieś 3,5 tys. dolarów miesięcznie, Chandler płacił go za Joeya przez trzy lata, co oznacza wydatek rzędu 45 tys. dolarów (!).

Ale to nie koniec, to dopiero początek. W końcu na rachunki, jedzenie i inne produkty pierwszej potrzeby Chandler również wydał górę pieniędzy. Pal już licho rachunki, ale przede wszystkim - na jedzenie. Użytkownik Reddita pisze, że Joey non stop coś jadł, a na dodatek cała grupa ciągle wychodziła do knajp, co dodatkowo zwiększa koszty. Załóżmy, że Chandler płacił 100 dolarów tygodniowo za zakupy dla Joeya, 100 dolarów za kawę i jedzenie na wynos, a do tego 50 dolarów za jego randki. Przez trzy lata to oznacza wydatek w wysokości 39 tys. dolarów.

Jeśli dodać do tego koszty rozmaitych "drobiazgów", jak wymiana mebli w mieszkaniu, po tym jak stare zostały skradzione, wychodzi ponad 100 tys. dolarów. A dokładnie - 114 260 dolarów. Cały tok rozumowania znajdziecie tutaj, poniżej wklejamy kawałek tego bardzo długiego komentarza. I radzimy nie traktować tej sumy bardzo poważnie - jak żartobliwie zauważył Uproxx, nie policzono na przykład subskrypcji magazynu "TV Guide" czy wydatków na jedzenie dla kurczaka i kaczki. Takich kosztownych drobiazgów pewnie było dużo, dużo więcej.

Ale nawet jeśli dokładnej sumy nigdy nie poznamy, dzięki Redditowi wiemy przynajmniej jedno: Chandler prawdopodobnie wydał na Joeya ponad 100 tys. dolarów. Co czyni go najlepszym kumplem na świecie.

joey345

REKLAMA