10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Dziś Serialowa przestawia się na oscarowy tryb i o poranku pisze o wielkim zwycięstwie "Idy" i o tym, jak Pawlikowski zagłuszył orkiestrę. A w serialach m.in. Lena Dunham w "Skandalu", Gus Van Sant reżyserem serialu pisanego przez Jenji Kohan i kilka innych newsów, o których zapomnieliśmy przez weekend.

1. Paweł Pawlikowski został królem świata. Tak, wiemy, że nie jesteśmy serwisem o filmach, ale trudno przejść obojętnie obok tego, co się działo tej nocy. "Ida" otrzymała pierwszego w polskiej historii Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny", a jej reżyser Paweł Pawlikowski przemawiał długo i emocjonalnie, tak że aż zagłuszył muzykę, kiedy próbowano go uciszyć. O historycznym zwycięstwie "Idy" piszą wszystkie zagraniczne serwisy telewizyjno-filmowe, np. Deadline.

2. Pełna lista oscarowych laureatów. Polska ma z czego dziś się cieszyć, tymczasem "Boyhood" przegrał, co było do przegrania. Pełną listę laureatów znajdziecie tutaj, dominuje "Birdman", który zgarnął nagrody dla najlepszego filmu, a także za reżyserię, scenariusz, zdjęcia.

3. No to jeszcze oscarowe sukienki. Najlepszymi momentami Neila Patricka Harrisa zajmiemy się później, tymczasem zerknijcie na przegląd sukienek wg E! Online. Wśród najlepszych mamy kreacje Rosamund Pike, Jennifer Aniston, Jennifer Lopez, z kolei najgorzej wypadły Nicole Kidman, Naomi Watts, Marion Cotillard i jeszcze kilka innych pań.

4. Lena Dunham w "Skandalu". Lena Dunham pojawi się gościnnie w serialu "Skandal".

5. Nowe zdjęcia obsady "The Following". Tutaj znajdziecie zdjęcia obsady "The Following" na 3. sezon.

6. Elizabeth Mitchell i Goran Visnjic w "Crossing Lines". Elizabeth Mitchell i Goran Visnjic pojawią się w rolach nowych stróżów prawa w serialu "Crossing Lines".

7. Gus Van Sant wyreżyseruje pilot "The New World". Gus Van Sant wyreżyseruje pilot serialu "The New World" zamówionego przez HBO. Twórczynią będzie Jenji Kohan, a bohaterkami najprawdopodobniej - nie zostało to do końca potwierdzone - czarownice z Salem.

8. Zdjęcia z kolejnego odcinka "Person of Interest". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 4x16 - "Blunt".

9. Nowy plakat promujący "Wayward Pines".

wayward3456

10. Plakat promujący "Unbreakable Kimmy Schmidt".

unbreakable-kimmy-schmidt567

REKLAMA