Miasteczko z "The Walking Dead" na sprzedaż

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Były burmistrz miasteczka Grantville w Georgii, które wystąpiło w "The Walking Dead", wystawił na aukcji na eBayu aż dziewięć budynków. Jak bogatym trzeba być, aby zamieszkać w miejscu opanowanym przez zombie?

Okazuje się, że epidemia zombie może mieć zbawienny wpływ na rynek nieruchomości. Jim Sells, były burmistrz Grantville w Georgii - miasteczka, które pojawiło się w "The Walking Dead" - sprzedaje na aukcji aż dziewięć nieruchomości w centrum, które sam kupił w czasie recesji. Budynki można nabyć na eBayu, opcja "Kup teraz" jest dostępna, jeśli tylko macie na zbyciu 680 tys. dolarów.

"To świetne, malownicze miasteczko, a cena jest naprawdę okazyjna" - zachęca Sells, dodając, że aukcja, która ma zakończyć się 26 marca, już cieszy się zainteresowaniem. Potencjalni kupujący pytają o podatki od nieruchomości i zastanawiają się, jakiego rodzaju biznes można by otworzyć w Grantville.

Wszystko to nie jest tak absurdalne, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Grantville rzeczywiście wygląda ładnie, budynki w centrum zbudowano w XIX wieku. A poza tym to miasteczko od dawna próbuje zarabiać na tym, że kręcono w nim "The Walking Dead" - mimo że powstał tu tylko jeden odcinek 3. sezonu, "Clear", w którym Rick powrócił w rodzinne okolice w poszukiwaniu broni. Na Facebooku znajdziecie fanpage, a na nim informacje o atrakcjach oferowanych przez Grantville, przede wszystkim o wycieczkach po miejscach, w których kręcono serial AMC. Wpisy wrzuca "burzmistrz Jim" we własnej osobie.

Miasteczko ma dalsze ambicje filmowe - były burmistrz informuje, że w nadchodzących miesiącach będą tu kręcone aż cztery produkcje. A tymczasem CNN prezentuje mapę Georgii z miejscami, gdzie kręcą "The Walking Dead". Jak widać, zdjęcia powstają w jednym rejonie, który już teraz staje się miejscem fanowskich pielgrzymek. 680 tys. dolarów wydane na dziewięć budynków w centrum Grantville (możecie je obejrzeć na zdjęciach poniżej) to inwestycja, która ma duże szanse się zwrócić.

georgia356

twd-01

twd-02

twd-03

twd-04

twd-05

walking-dead-town-for-sale

REKLAMA