Kanadyjczycy rysują Spocka na 5-dolarówkach

Kanadyjczycy znaleźli ciekawy sposób na uczczenie pamięci Leonarda Nimoya: "spockują" 5-dolarowe banknoty. Akcja zrobiła się tak popularna, że aż Bank Kanady oficjalnie poprosił fanów "Star Treka", aby przestali to robić.

Kilka dni temu w wieku 83 lat zmarł Leonard Nimoy, którego znamy przede wszystkim z roli Spocka w oryginalnym serialowym "Star Treku". Śmierć aktora wywołała duże poruszenie wśród fanów, ale większość z nich ograniczyła się do symbolicznego wpisu "Live long and prosper" czy też #LLAP w serwisach społecznościowych.

Kanadyjczycy znaleźli jednak bardziej oryginalny sposób na uczczenie Nimoya i zaczęli masowo dorysowywać charakterystyczne brwi i włosy na banknocie 5-dolarowym. Banknot zawiera wizerunek premiera Wilfrida Lauriera i normalnie wygląda tak:

1189_42823873fa5a513L

A poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają liczne fanowskie przeróbki, publikowane dumnie na Twitterze. Akcja przybrała już takie rozmiary, że Bank Kanady oficjalnie poprosił fanów "Star Treka", aby przestali to robić. Nie jest to jednak nielegalne, a "jedynie" niestosowne.

Kanadyjczycy nie wymyślili jednak sami "spockowania" banknotów. Podobne pomysły pojawiały się już wcześniej, za życia Leonarda Nimoya, choć oczywiście nie na taką skalę. Amerykanie brali za cel 10-dolarowe banknoty z wizerunkiem Alexandra Hamiltona.

REKLAMA