8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Nowy sezon "Gry o tron" w tym samym czasie prawie na całym świecie. HBO Polska planuje nowy serial na jesień, z Marcinem Dorocińskim. Jeremy Clarkson został zawieszony przez BBC. A oprócz tego "Revenge", "Reign", "W cieniu", "Sleepy Hollow".

1. Nowy sezon "Gry o tron" w tym samym czasie prawie na całym świecie. HBO ogłosiło, że 5. sezon "Gry o tron" będzie emitowany o tej samej porze w aż 170 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Oznacza to, że w Polsce będziemy mogli obejrzeć nowy odcinek w HBO o godz. 3:00 w nocy z 12 kwietnia na 13 kwietnia. Ale na tym nie koniec, tak będzie co tydzień - prawie cały świat będzie mógł oglądać 5. sezon "Gry o tron" jednocześnie.

2. Odszedł showrunner "Sleepy Hollow". Mark Goffman zrezygnował z kierowania produkcją "Sleepy Hollow", trwają poszukiwania nowego showrunnera. A tymczasem 3. sezon wcale nie jest pewny - w tym sezonie serialowi dość mocno spadła oglądalność.

3. Zmarł współtwórca "Simpsonów". W wieku 59 lat zmarł po kilkuletniej walce z rakiem Sam Simon, współtwórca "Simpsonów".

4. HBO Polska zapowiada nowy serial. Jesienią w HBO Polska pojawi się 6-odcinkowy serial "Pakt". Głównym bohaterem jest Piotr (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, którego poznajemy w trakcie burzy medialnej, jaką wywołała jego ostatnia publikacja prasowa. Serial reżyseruje Marek Lechki, a scenariusz powstaje na bazie norweskiego serialu "Mammon". Zdjęcia rozpoczęły się we wtorek i potrwają do lipca. HBO udostępniło pierwsze foto promocyjne.

HBO_Pakt_fot.-Piotr-Litwic-1024x684

5. Jeremy Clarkson zawieszony. Jeremy Clarkson został zawieszony przez BBC po awanturze z jednym z producentów "Top Gear". Oznacza to także zawieszenie emisji programu - w niedzielę nie będzie nowego odcinka.

6. Rachel Skarsten w "Reign". Rachel Skarsten, która ostatnio grała w "50 twarzach Greya", pojawi się w "Reign" w roli królowej Elżbiety.

7. Zdjęcia z kolejnego odcinka "Revenge". Tutaj znajdziecie zdjęcia z odcinka 4x17 - "Loss".

8. Rumuński serial "W cieniu" w HBO Polska. W piątek 14 marca w HBO i HBO GO zadebiutuje rumuński serial "W cieniu" ("Umbre"), opowiadający o taksówkarzu, który zarabia na życie, pracując dla mafii. Recenzja u nas będzie w piątek, a tymczasem zobaczcie zdjęcia promocyjne.

wcieniu-1

wcieniu-2

REKLAMA