Hity tygodnia: "Dolina Krzemowa", "Gra o tron", "Żona idealna", "Wikingowie"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Dolina Krzemowa" (2x01 - "Sand Hill Shuffle")

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)


Michał Kolanko: Pied Piper. Ta nazwa już zawsze będzie kojarzyć się z jednym - ekipą startupu (z Richardem na czele), która chce podbić Dolinę Krzemówą. Ten suchy opis nawet w ułamku nie pokazuje, jak niesamowicie dobry jest to serial. Nie tylko jako komedia, chociaż pierwszy odcinek to seria coraz lepszych scen, z kulminacyjną serią obrażania wszystkich potencjalnych inwestorów. Ale "Silicon Valley" to nie tylko satyra, ale też całkiem poważne spojrzenie na to, ile kosztuje sukces w Dolinie. Powrót tego serialu pokazuje, że forma jego twórców serialu nadal zwyżkuje.

Marta Wawrzyn: O tak, sposób, w jaki chłopcy postanowili zdobyć inwestora, to było coś. Podobnie jak pożegnanie Petera Gregory'ego, opis przyczyny jego śmierci i białe gołąbki wypuszczone w idealnym momencie. Cały odcinek da się podsumować słowami, które w nim padły: "Nie chcę żyć w świecie, który ktoś inny czyni lepszym niż my". To też tekst, który idealnie określa filozofię działania firm w Dolinie Krzemowej. Chęć uczynienia świata lepszym jest ich siłą napędową. Chęć przeszkodzenia w tym samym konkurencji sprawia, że dochodzi do absurdalnych sytuacji. Serialowa "Dolina Krzemowa" może się z tego śmiać ile wlezie, ale i tak wiemy, jaka jest prawda. To bardzo gorzka komedia o ludziach, walczących każdego dnia o rzeczy, które niekoniecznie są tego warte.

1 2 3 4 5 6 7 8
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
REKLAMA