7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Sherlock" (Fot. BBC)

"Sherlock" (Fot. BBC)

Rozdano BAFTA Craft Awards. Fani "Chirurgów" domagają się przywrócenia ulubionego bohatera. Świąteczny "Sherlock" przeniesie nas do 1895 roku. "Dziewczyny" prawdopodobnie zakończą się po 6 sezonach. A oprócz tego "The Astronaut Wives Club", nowy projekt twórcy "Downton Abbey" i Daytime Emmy Awards.

1. Fani "Chirurgów" domagają się przywrócenia ulubionego bohatera. Pojawiła się fanowska petycja z żądaniem przywrócenia bohatera, którego uśmiercono w najnowszym odcinku. W momencie kiedy to piszę, liczba podpisów przekroczyła 13 tysięcy.

2. Świąteczny "Sherlock" przeniesie nas do 1895 roku. Mark Gatiss zdradził, że w święta odwiedzimy z "Sherlockiem" wiktoriańską Anglię, a dokładniej - 1895 rok. Czemu rok ma znaczenie? Bo to właśnie w tym roku sir Arthur Conan Doyle zabił postać Sherlocka Holmesa.

3. "Dziewczyny" prawdopodobnie zakończą się po 6 sezonach. Lena Dunham zdradziła, że ona i Jenni Konner rozmawiali z HBO o 6 sezonach "Dziewczyn". Taki był plan od początku. Oczywiście możliwe jest, że HBO zechce więcej - ale prawdopodobnie nie zechce, bo oglądalność spada. Dunham powiedziała, że podoba jej się brytyjski model tworzenia serialu, gdzie każda historia jest zamknięta i nie trwa w nieskończoność. Ale chciałaby, aby jej bohaterki jeszcze kiedyś powróciły - najlepiej kiedy będą w okolicach 40-tki.

4. Rozdano Daytime Emmy Awards. Jeśli jesteście ciekawi, które opery mydlane rządzą w tym roku, zajrzyjcie tutaj.

5. Kolejny serial twórcy "Downton Abbey". Julian Fellowes pracuje nad serialową adaptacją powieści "Doctor Thorne" Anthony'ego Trollope'a. 3-odcinkowy miniserial pokaże ITV.

6. Rozdano BAFTA Craft Awards. Rozdano nagrody BAFTA dla osób pracujących za kulisami seriali i innych telewizyjnych widowisk. Wśród nagrodzonych jest Abel Korzeniowski, twórca muzyki do "Penny Dreadful", Sally Wainwright, scenarzystka "Happy Valley", a także Tomek Bagiński, który zrobił oprawę relacji z zeszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w BBC. Za scenariusz komediowy nagrodę dostał Mackinzie Crook ("Detectorists" - o serialu postaramy się wkrótce napisać więcej), którego możecie kojarzyć z "Gry o tron" albo "Piratów z Karaibów".

7. Zdjęcia obsady "The Astronaut Wives Club". Galeria dostępna tutaj.

138162_group03_726