Wasze hity tygodnia. Które seriale wygrały?

W ten weekend internet świecił pustkami, co przełożyło się na wyjątkowo niską liczbę głosów na hity na Serialowej. Trzy seriale - "Jane the Virgin", "Żona idealna" i "Gra o tron" - dostały po 10 głosów i to właśnie one zostały Waszymi hitami tygodnia. Zaraz za nimi uplasował się "Mad Men".

"Jane the Virgin" (1x20 - "Chapter Twenty")

Nana: Hit za Rogelio tańczącego w zielonym kombinezonie, wrestlingowe alter ego bohaterów (The Hot-elier! Pregnant Punisher!), kiszone ogórki i szczerą rozmowę Rafaela i Luisy.

"Żona idealna" (6x20 - "The Deconstruction")

Ola: Pokażcie mi serial, gdzie setka twistów na odcinek ma sens! Nie znam takiego drugiego. Brawa dla Kingów za fantastyczne jak zwykle utrzymanie mnie na brzegu krzesła, za pożegnanie Kalindy i rozpisanie akcentów emocjonalnych tam gdzie trzeba.

"Gra o tron" (5x03 - "High Sparrow")

Meg: Niedawne wydarzenia wiele zmieniły. Wyraźnie widać to w rozmowie Cersei i Margaery. Młoda królowa z uśmiechem na ustach i galanterią dobitnie pokazuje kto teraz rządzi w Królewskiej Przystani. Niełatwo ma Jon, który stara się, by jego dowodzenie nie rodziło więcej problemów niż to jest konieczne. Jednak w obliczu niesubordynacji okazuje się być synem swojego ojca. Równie trudną decyzję podejmuje Sansa, która decyduje się na małżeństwo z Ramsayem Boltonem za cenę powrotu do Winterfell i możliwości zemsty.

"Mad Men" (7x11 - "Time & Life")

Ola: Jeżeli każdy odcinek to małe pożegnanie dla bohaterów, to ten był uhonorowaniem Pete'a. Zachował się przyzwoicie i dżentelmeńsko w stosunku do wszystkich kobiet w swoim prywatnym i zawodowym życiu. A w tle i on, i pozostali bohaterowie zostali nagle i niespodziewanie wchłonięci przez korporację, nie zadziałał Donowy czar i umiejętność sprzedania lodu Eskimosom (jak to?!), nie zadziałały stare, sprawdzone sztuczki i wszyscy nagle ocknęli się w barze z piwem w ręku.

"Outlander" (1x12 - "Lallybroch")

Edzia: Ten odcinek to kolejny rozdział dojrzewania Jamiego, tym razem do bycia dziedzicem Lallybroch, które nie opiera się na lekkomyślnej hojności, piciu z dzierżawcami i antycznym mieczu po ojcu. Takie zachowanie prowadzi do konfliktów z rodziną (swoją drogą, kolejni świetni aktorzy drugiego planu, zwłaszcza siostra Jamiego, Jenny). Również Claire czeka zadanie odnalezienia się w nowym domu, tym trudniejsze, że ona jest Angielką. Ale jak to bywa u Fraserów, w końcu dochodzi do pogodzenia z niewielką pomocą Claire, która sprowadza męża na ziemię (dosłownie) na deser padają wreszcie słowa między małżonkami, które powinny były paść już w ubiegłym odcinku.

"The Flash" (1x20 - "The Trap")

Meg: Barry wraz z przyjaciółmi próbował zdemaskować rzekomego doktora Wellsa. Okazało się jednak, że był on przed nimi o krok do przodu i od samego początku znał każde ich posunięcie. Barry'emu kolejny raz przyszło zmagać się z Reverse Flash, a w środku zamieszania znaleźli się Eddie i Iris, która w końcu zaczyna się domyślać, kto kryje się pod maską Flasha.

"Dolina Krzemowa" (2x03 - "Bad Money")

Nie ma uzasadnienia, ale jest hit.

REKLAMA