Klimatyczne plakaty promujące 2. sezon "Detektywa"

Już tylko kilka tygodni zostało do premiery 2. sezonu "Detektywa". Zobaczcie serię plakatów z głównymi bohaterami, mamy też fragmenty rozmowy z twórcą serialu.

O 2. sezonie "Detektywa" wiemy już przynajmniej 10 rzeczy, ale zawsze można wiedzieć jeszcze więcej. HBO właśnie wypuściło serię klimatycznych plakatów z czwórką głównych bohaterów, a w serwisie Medium.com ukazała się krótka rozmowa z Nikiem Pizzolatto. Twórca "Detektywa" zdradza w nim kilka nowych szczegółów na temat nowego sezonu.

Po pierwsze, dowiadujemy się, że nie będzie żadnego powiązania pomiędzy pierwszym a drugim sezonem. Oba będą podobne jeśli chodzi o wrażliwość, wizję czy też duszę, ale to będą zupełnie różne historie, zupełnie inne światy i zupełnie inni bohaterowie.

Zmieniła się jedna rzecz - Pizzolatto na początku mówił, że drugi sezon będzie zawierać złych facetów, silne kobiety i tajemniczą historię związaną z okultyzmem i systemem transportowym. Dziś wyjaśnia, że z okultyzmu jednak zrezygnował i w zamian skupił się bardziej na postaciach. "Historia spiskowa, którą stworzyłem na początku, odciągała uwagę od postaci i ich rzeczywistości. Uznałem, że to bohaterowie powinni ukształtować ten świat i fabułę, więc zrezygnowałem z pierwotnych pomysłów" - mówi twórca "Detektywa".

Plan był taki, żeby pokazać zupełnie nowe miejsce i stworzyć zupełnie nowy, unikalny klimat. "Te nowe krajobrazy mają swój własny, niepowtarzalny głos i swoje własne niepokojące cechy. Nie ma w tym sezonie żadnego okultyzmu, jest sporo niepokojącej psychologii" - opowiada Pizzolatto. I dodaje, że inaczej będą też teraz wyglądać relacje pomiędzy bohaterami, w końcu zamiast dwóch partnerów mamy tutaj całą grupę głównych postaci. Struktura również się zmieni, będzie bardziej linearna.

Nic Pizzolatto odpowiedział też na pytanie o muzykę z trailera. Otóż jest to jedna z oryginalnych piosenek, które współtworzył T-Bone Burnett specjalnie dla serialu. Na razie nic więcej na ten temat zdradzić nie może, ponieważ oryginalna muzyka ma odgrywać ważną rolę w 2. sezonie "Detektywa". Wszystkiego dowiemy się więc, kiedy zobaczymy nowe odcinki.

true-detective-rachel

true-detective-colin

true-detective-taylor

true-detective-vince

REKLAMA