Tak żegnał się z telewizją David Letterman [wideo]

Fot. CBS

Fot. CBS

W tym tygodniu z telewizją pożegnała się kolejna legenda - David Letterman. Zobaczcie fragmenty jego ostatniego programu.

W tym sezonie amerykańską telewizję opuszczali kolejni gospodarze kultowych programów z pasma late night - i właśnie przyszła kolej na Davida Lettermana, który w maju 2015 roku przeszedł na emeryturę. TVLine podaje, że w ciągu 33 lat wyemitowano ponad 6 tysięcy odcinków programu, a Letterman przeprowadził 20 tysięcy wywiadów z gośćmi.

https://youtu.be/_5XZunwreYo

https://www.youtube.com/watch?v=bw5tUhLpqxM

Z telewizji odeszła prawdziwa legenda, a pożegnać ją przyszły najważniejsze nazwiska amerykańskiej komedii. W ostatnim top10 - "10 rzeczy, które zawsze chciałem powiedzieć Davidowi Lettermanowi" - wystąpiły tak znane osoby, jak Bill Murray, Tina Fey, Peyton Manning, Julia Louis-Dreyfus, Chris Rock, Jim Carrey, Jerry Seinfeld, Steve Martin, Barbara Walters i Alec Baldwin. Gościem muzycznym ostatniego odcinka programu był zespół Foo Fighters, który wykonał "Everlong", ulubiony utwór Lettermana. Podczas występu pokazywano najlepsze momenty "Late Show".

"Zrobiliśmy ponad 6 tysięcy programów. Byłem tu przez większość z nich i mogę powiedzieć, że wiele z nich było kompletnie do bani. Poza tym, w związku z tymi wszystkimi pochwałami, zasłużonymi czy nie, zróbcie mi przysługę: zachowajcie trochę na mój pogrzeb. Będę za to wdzięczny" - powiedział Letterman do widzów, co oczywiście spotkało się z ogromnym aplauzem.

https://www.youtube.com/watch?v=yrVjOUIoo6Q

Zobaczcie jeszcze koniecznie, jakie wejście miał Bill Murray, a także fragment, w którym Letterman składa życzenia powodzenia swojemu następcy Stephenowi Colbertowi.

https://youtu.be/_5XZunwreYo

https://www.youtube.com/watch?v=-qX4G3Rv_UY

REKLAMA