Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5

HIT TYGODNIA: "Opowieść podręcznej" i ta głupia dziewczyna na moście

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)


Serialowa "Opowieść podręcznej" cały czas poszerza świat znany z książki Margaret Atwood. W odcinku "The Bridge" na pierwszy plan wysunęła się historia Janine - czy też Ofwarren, a może Ofdaniel, naprawdę niełatwo czasem nadążyć - jednookiej podręcznej, która urodziła dziecko i nie będzie za to noszona na rękach do końca świata. Niestabilnej psychicznie dziewczynie nie tylko dziecko bardzo szybko odebrano, ale jeszcze wysłano ją do nowego domu, gdzie miał ją gwałcić nowy miły pan razem ze swoją uśmiechniętą żoną.

Janine spotkała taka radość, że aż przeżyła załamanie psychiczne, które objawiło się ucieczką i próbą samobójczą. To samo w sobie pewnie jeszcze nie byłoby aż tak przerażające, oczywiście jak na ten serial. Naprawdę zmroziło mnie to, co nastąpiło potem. "Głupia dziewczyna", która w dramatyczny sposób postanowiła pożegnać się z życiem, została "uratowana", żeby mogła dalej służyć koszmarnemu państwu. Nie zostawili jej w spokoju, nie pozwolili jej umrzeć, jej horror będzie trwał. A my jeszcze będziemy mogli podziwiać świetną Madeline Brewer, która skradła ten odcinek Elisabeth Moss. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5
 • Maciej Witek

  Mało hitów w tym tygodniu, chyba znak, że idzie lato :).
  - OITNB, dopiero jak włączyłem 5 sezon, to się przekonałem jak bardzo tęskniłem za tymi dziewczynami. One są po prostu rewelacyjne. Aktorsko na najwyższym poziomie! Sam sezon oceniam również bardzo wysoko, co prawda po drodze było kilka zgrzytów, a miejscami można było odnieść wrażenie, że twórczynie zgubiły się w drodze do celu, ale zarówno początek, jak i przede wszystkim finał rekompensują to wszystko aż nadto. Dość powiedzieć, że 13 odcinek oglądałem w środku nocy i jeszcze długo po jego zakończeniu nie mogłem zasnąć. Takie to na mnie zrobiło wrażenie. BTW, gdyby nie fakt, że serial ma już zamówienie na 6 i 7 sezon, to można byłoby pomyśleć, że to definitywny koniec. Tak zgrabnie się moim zdaniem udało to zakończenie.
  A piosenkę z finału przesłuchałem już dzisiaj dobre 5 razy i na pewno na tym wyniku się nie skończy.

  - Podręczna, sezon w przedostatnim odcinku wrócił na początkowe tory i było to dobre. Może nie wszystko wyszło idealnie, ale o ile lepszy jest to serial kiedy nie koncertuje się na przyziemnych uczuciach i pragnieniach June i jej mężczyzn.
  Bardzo jestem ciekawy co nam zaserwują w finale sezonu.

 • Julia

  A Better Call Saul? Ja prawie zawału dostałam jak Nacho podmieniał tabletki.

 • Panna

  OITNB obejrzalam 10 odc., zachwycona nie jestem, momentami jest jakis taki chaos i anarchia, ze trudno na to patrzec. Z tego co zrozumialam, 13 odc, jest szczegolny, wiec z nim wiaze wieksze nadzieje. W tym tygodniu planuje tez zaczac ogladac Handmaid's Tale, a i final tuz tuz, wydaje sie, ze to moje klimaty.

 • Iwona

  Ja też bym broniła tego sezonu OITNB i w sumie sama się sobie dziwię. Dziwię się, bo ja alergicznie reaguję na żarty, które są gdzieś między najgorszą komedią sowizdrzalską a Arystofanesem, czyli trochę rynsztok. Niemniej tutaj nie dość, że to się jakoś w gruncie rzeczy broni to jeszcze wydźwięk emocjonalny i ładunek treści całego sezonu absolutnie rekompensuje te sceny, których na pewno nie chciałoby się kolejny raz oglądać, ani nikomu o nich opowiadać.