Tak powstawała scena bitwy z "Gry o tron" [wideo]

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jesteście ciekawi, jak bitwa o Hardhome wyglądała od kuchni? Mamy dla Was wideo, pokazujące, w jaki sposób powstała ta monumentalna scena.

Nie tyle bitwa, co masakra w Hardhome - tak ta scena została określona na oficjalnym kanale youtube'owym "Gry o tron", gdzie można znaleźć kilkuminutowy materiał zza kulis. Twórcy serialu opowiadają, jak tworzono tę scenę, i pokazują, co było prawdziwe, a co zostało dodane przez speców od efektów specjalnych. Przykładowo gigantyczna palisada została zbudowana naprawdę, prawdziwi były też statyści - całe setki! - i lodowata woda, w której część z nich musiała się wykąpać. Ale specjaliści od efektów też się napracowali bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Rozmach całego widowisk jest jeszcze bardziej imponujący niż dotychczasowe sceny bitew z "Gry o tron". Kit Harington opowiadał, że scenę kręcono prawie miesiąc, czyli dziennie powstawało trochę więcej niż minuta tego, co zobaczyliśmy na ekranie. Każdą scenę walki robiono w trzech wersjach - Harington najpierw walczył z facetem, który miał na sobie zielony kubraczek, potem z facetem bez "green sreena", a na końcu z powietrzem. Producenci wybierali na koniec tę wersję, która im pasowała najbardziej.

REKLAMA