A jednak! "Gra o tron" miała rekordowy 5. sezon

Był taki moment w trakcie 5. sezonu "Gry o tron", kiedy oglądalność zaczęła spadać i wydawało się, że będzie już tylko gorzej. A potem przyszła bitwa o Hardhome i kolejne rekordy. Ostateczne wyniki są naprawdę imponujące.

W tym sezonie "Gra o tron" biła kolejne rekordy nie tylko wśród piratów, ale i w amerykańskim HBO, a także HBO GO oraz HBO Now. Ostateczne wyniki oglądalności, które właśnie podano, są imponujące. Otóż średnio każdy odcinek oglądało na wszystkich platformach (HBO, HBO GO i HBO Now, nagrywarki itd.) 19,8 mln osób. Prawdopodobnie za kilka tygodni uda się przekroczyć wynik 20 mln - jeśli doliczeni zostaną widzowie, którzy nadrabiają sezon latem.

Już teraz udało się pobić rekord ustanowiony przez 4. sezon "Gry o tron" (19,1 mln na odcinek), który z kolei pobił wcześniejszy rekord "Rodziny Soprano". Za rok widownia zapewne jeszcze wzrośnie i już nikt nie będzie myślał o fantasy jako czymś niszowym.

Dużo słabszą oglądalność mają w HBO seriale komediowe. Stacja podała, że "Dolinie Krzemowej" w 2. sezonie oglądalność wzrosła o 3% - do 6 mln. Z kolei "Veepowi" niestety spada - 4. sezon oglądało średnio 4,1 mln osób, co oznacza spadek o 9%. Nieźle sobie radzi "Last Week Tonight With John Oliver" (4,6 mln).

Bardzo dobrze na razie wypada 2. sezon "Detektywa", którego premierę na wszystkich platformach widziało 11,8 mln osób. To oznacza, że serial zanotował wzrost o 1,5 mln w porównaniu z premierą 1. sezonu.

REKLAMA