2. sezon "Pozostawionych" zapowiada się świetnie

W zeszłym roku chwaliliśmy "Detektywa" i narzekaliśmy na "Pozostawionych". Jeśli materiały promocyjne nie kłamią, w tym roku sytuacja może się odwrócić. Uwaga na spoilery.

Newsy z TCA Press Tour podajemy w telegraficznym skrócie, bo jest ich po prostu bardzo dużo, ale na pewno warto zatrzymać się na dłużej nad planami HBO na najbliższą przyszłość. "Westworld" co prawda został przełożony na przyszły rok, ale za to pomysł na 2. sezon "Pozostawionych" wygląda tak obiecująco, że już nie mogę doczekać się 4 października.

Skończył się materiał z książki Toma Perrotty, więc scenarzyści wszystko tworzą od zera. Zaplanowane są bardzo radykalne zmiany, począwszy od całkowitego opuszczenia miasteczka Mapleton, w którym działa się akcja 1. sezonu, a skończywszy na pozbyciu się części bohaterów.

Akcja przeniesie się do Teksasu, do miasteczka Jarden, które jest absolutnie wyjątkowym miejscem na świecie. Czemu? Bo w dniu zniknięcia 2% światowej populacji stąd nie zniknął nikt. Teraz w tym niezwykłym miejscu chcą mieszkać wszyscy, również Garveyowie.

Po wydarzeniach z finału 1. sezonu bohaterowie poszukują sposobu, żeby zacząć od nowa. Kevin Garvey (Justin Theroux) odszedł z policji i przeprowadza się z rodziną do Teksasu. Razem z nim jest Nora Durst (Carrie Coon), która odnalazła cel w życiu dzięki dziecku znalezionemu pod drzwiami domu Kevina. Chętna do przeprowadzki jest też córka Kevina, Jill (Margaret Qualley).W nowym miejscu sąsiadami Garveyów będzie rodzina Murphych: John (Kevin Carroll), Erika (Regina King) i ich nastoletnie dzieci, Evie (Jasmin Savoy Brown) i Michael (Jovan Adepo). Regina King będzie grała lokalną lekarkę, która wygląda na szczęśliwą, ciągle uśmiechniętą osobę, ale za tym uśmiechem skrywa pewne tajemnice. Norę znów zobaczymy jako żonę i matkę. Niezwykłe miasteczko przyciągnie też spragnionego cudu pastora Matta Jamisona (Christopher Eccleston), który przeprowadzi się do niego wraz ze swoją sparaliżowaną żoną, Mary (Janel Moloney).

Justin Theroux twierdzi, że choć zmieni się miejsce akcji, stawki będą nawet większe. - Oni tam stworzyli taką dziwną farmę mrówek, co sprawia, że świat wydaje się jeszcze mniejszy i bardziej szalony - mówi aktor o nowym serialowym miasteczku.

W praktyce brzmi to trochę jak opis kolejnej sekty, ale ponieważ mówimy o całym "cudownym" miasteczku, sezon zapowiada się rzeczywiście świeżo. Nie spodziewajcie się jednak, że nagle zobaczycie zupełnie nowy serial. - To nie reboot, to po prostu nowy rozdział - mówi Damon Lindelof, twórca "Pozostawionych".

Scenarzyści mają też pomysł na postacie Laurie (Amy Brenneman) i Meg (Liv Tyler). Ta pierwsza odeszła z sekty i choć nie wyjechała z Kevinem i Jill do Teksasu, też rozpoczyna nowe życie, z synem Tomem (Chris Zylka) u boku. Meg wciąż jeszcze tkwi w sekcie, ale czuje, że to nie jest to, czego oczekiwała. Winni Pozostali będą się pojawiać jeszcze w serialu, ale w mniejszych dawkach.

Co więcej, twórcy serialu planują powrót Patti (Ann Dowd), która marnie skończyła w 1. sezonie. Lindelof nie chciał zdradzić, w jaki sposób ona powróci, ale wiadomo, że aktorka będzie w stałej obsadzie. I to bynajmniej nie jako duch komentujący poczynania żywych.

Nawet jeśli to nie reboot, widać, że "Pozostawieni" będą pod wieloma względami innym serialem w 2. sezonie. Ale zmiany tonu jednak bym się nie spodziewała - miasteczko w Teksasie na pewno nie będzie rajem na ziemi, w którym wszyscy nagle odnajdą szczęście.

leftovers02
leftovers03
leftovers04

leftovoer345

REKLAMA