15 najlepiej zarabiających aktorek serialowych

Przez kilka lat w zestawieniach najlepiej zarabiających aktorek telewizyjnych rządziła niepodzielnie Sofia Vergara, ale te czasy już się skończyły. Seksbomba z "Modern Family" właśnie została dogoniona przez rywalkę z "The Big Bang Theory".

Niedawno opublikowaliśmy listę najlepiej zarabiających aktorów serialowych, a tymczasem "Forbes" już ma nowe zestawienie - najlepiej zarabiających pań z telewizji. Pod uwagę wzięto zarobki z okresu od 1 czerwca 2014 roku do 1 czerwca 2015 roku.

I dokładnie tak jak w przypadku panów, na liście rządzą aktorki z sitcomów i innych produkcji telewizji ogólnodostępnej. Pierwsze miejsce zajmują ex aequo Sofia Vergara z "Modern Family" i Kaley Cuoco-Sweeting z "The Big Bang Theory"; obie zarobiły przez rok po 28,5 mln dolarów. Za nimi znalazła się Julie Bowen, również z "Modern Family", której konto powiększyło się o 12 milionów. Powyżej 10 milionów w ciągu roku zarobiły także Ellen Pompeo z "Chirurgów", Mariska Hargitay z "Law and Order: SVU", Julianna Margulies z "Żony idealnej" i Amy Poehler z "Parks and Recreation". Na liście są też aktorki z "The Middle", "NCIS", "Skandalu", "Kości". Dość nisko znajduje się Robin Wright z "House of Cards", która wzbogaciła się przez rok o "marne" 5,5 mln dolarów.

Nie widać wielkiego rozrzutu pomiędzy zarobkami pań grających w serialach i ich kolegów - owszem, więcej panów niż pań przekroczyło kwotę 20 milionów, ale nie ma mowy o takich różnicach, jak w przypadku aktorów i aktorek filmowych. Telewizja, zwłaszcza ta ogólnodostępna, płaci nieźle wszystkim aktorom, niezależnie od płci. Choć oczywiście wygrywają ci, którzy grają w tasiemcach komediowych bądź kryminalnych - aktorzy z "Homeland", "Mad Men" albo "Gry o tron" na listach najlepiej zarabiających się nie pojawiają.

A oto pełne zestawienie 15 najlepiej zarabiających aktorek z seriali.

1. Sofia Vergara: 28,5 mln dolarów
Kaley Cuoco-Sweeting: 28,5 mln dolarów
3. Julie Bowen: 12 mln dolarów
4. Ellen Pompeo: 11,5 mln dolarów
5. Mariska Hargitay: 11 mln dolarów
6. Julianna Margulies: 10,5 mln dolarów
6. Amy Poehler: 10,5 mln dolarów
8. Mindy Kaling: 9 mln dolarów
9. Patricia Heaton: 7 mln dolarów
Kerry Washington: 7 mln dolarów
11. Tina Fey: 6,5 mln dolarów
Emily Deschanel: 6,5 mln dolarów
13. Pauley Perrette: 6 mln dolarów
14. Robin Wright: 5,5 mln dolarów
15. Zooey Deschanel: 5 mln dolarów

REKLAMA