Kity lata 2015: "Detektyw", "Aquarius", "The Brink", "Pod kopułą", "Zoo", "Stitchers"

1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Aquarius"

Fot. NBC

Fot. NBC


Marta Wawrzyn: Bardzo przykra wtopa, bo przecież jest tu i David Duchovny, i mocna z założenia historia (polowanie na Charlesa Mansona), i klimat retro. A jednak nie wyszło nic, zupełnie nic. Z każdego kadru "Aquariusa" wyziera straszliwa przeciętność i oszczędności budżetowe. Choć rzecz się dzieje w fascynujących pod wieloma względami - ze względu na zmiany społeczne, nowe idee, modę, muzykę itd. - latach 60., klimatu w serialu nie ma żadnego, jest tylko jakiś paskudny filtr do kamery. W efekcie zamiast retro jest tu bieda-retro.

A do tego strasznie spłycono historię jednego z najbardziej interesujących morderców w dziejach Ameryki. Charles Manson, którego tutaj gra Gethin Anthony, jest kompletnie nijaki, podobnie zresztą jak prawie cała obsada. Tylko David Duchovny wypada tu stosunkowo nieźle - jest wyrazisty, ciągle mrukliwy i sarkastyczny, nawet z najgorszych tekstów potrafi coś wyciągnąć. Odwala kawał dobrej roboty, ale i to nie pomaga, bo w "Aquariusie" nawala wszystko - scenariusz, dialogi, realizacja, aktorstwo.

Nie rozumiem, po co NBC zamówiło 2. sezon, skoro pierwszy miał kiepską oglądalność, a na dodatek jeszcze zawiódł eksperyment z wrzuceniem od razu całego sezonu do internetu. Uwolnić Davida Duchovny'ego, on naprawdę nie zasługuje na to, żeby spędzić kolejny rok, grając w czymś takim!

1 2 3 4 5 6 7 8 9