Hity tygodnia: "The Affair", "Homeland", "iZombie", "Żona idealna", "The Flash", "Casual"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

"Pozostawieni" - sezon 2, odcinek 1 ("Axis Mundi")

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)


Mateusz Piesowicz: "Pozostawieni" wrócili i są równie tajemniczy, co w poprzednim sezonie. Tym razem jednak do tej tajemnicy udało się dodać naprawdę intrygujących bohaterów i poczucie, że całość zmierza w jakimś konkretnym kierunku, a nie jest tylko sztuką dla sztuki.

Wierzę, że Lindelof wie, co robi, bo początek ma więcej niż obiecujący, a że ten człowiek pisać potrafi, zdążył już udowodnić. A hit należy się już choćby za wywołanie u mnie podwójnego głębokiego szoku - najpierw czołówką, a potem totalnie odjechanym prehistorycznym prologiem.

Marta Wawrzyn: Tacy "Pozostawieni" podobają mi się zdecydowanie bardziej niż ci sprzed roku. Spuszczono trochę powietrza, dodano trochę tajemniczości, a przede wszystkim strzałem w dziesiątkę jest nowe miejsce i nowi bohaterowie. Rodzina Murphych od pierwszych chwil intryguje znacznie bardziej niż większość mieszkańców Mapleton. No i tym razem rzeczywiście jest dziwnie, od pierwszych chwil.

Sekwencja początkowa dla mnie była cudowna, przepięknie nakręcona i po prostu niezwykła. Takich rzeczy nie pokazują w każdym serialu. Jeśli ktoś chce, może to postrzegać jako metaforę ludzkiego losu, ktoś inny może po prostu założyć, że chodziło tylko o skonfundowanie widzów - nieważne, ważne, że o tym rzeczywiście się mówiło. Kolejnym świetnym pomysłem było wrzucenie widzów tak po prostu, jakby nigdy nic, w środek tego wszystkiego co nowe.

Ogólnie odnoszę wrażenie że Damon Lindelof ma na ten serial pomysł i że kiedy skończyło się ograniczenie w postaci przeciętniutkiej książki Toma Perrotty, wreszcie może rozwinąć skrzydła. To już było widoczne rok temu - większość tych momentów, kiedy Lindelof odchodził od materiału źródłowego i pozwalał sobie na te swoje odjazdy, wyróżniała się pozytywnie na tle reszty.

Martwi mnie tylko oglądalność - jak na dramat HBO bardzo słaba.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA