Hity tygodnia: "Pakt", "Fargo", "Flash", "The Knick", "Jane the Virgin", "Downton Abbey"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"Downton Abbey" - sezon 6, odcinek 8

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

"Downton Abbey" (Fot. ITV)


Marta Wawrzyn: To jeszcze nie był prawdziwy finał, ale większość wątków już pozamykano w sposób, który jak najbardziej jest satysfakcjonujący. Specyficzny świat, któremu przyglądaliśmy się przez pięć sezonów, teraz rozpadł się już na dobre. Kobiety się wyemancypowały, służba znalazła sobie pracę, a nauczyciel może tak po prostu powiedzieć dzieciom, że król to człowiek taki jak wszyscy. To wszystko się udało - nie ma wrażenia, że ktoś jest na koniec poszkodowany czy zapomniany.

Bardzo zgrabnie zamknięto wątek Lady Mary, która była cudowną wiedźmą w tym odcinku. Prawdopodobnie słusznie kazano nam jeszcze trochę poczekać na happy end dla Edith, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że on nadejdzie. Cieszy, że nie uśmiercono Barrowa, bo ten zimny niegdyś drań bardzo się zmienił przez te wszystkie sezony. Skandal związany z hotelikiem pani Patmore dał wytchnienie od melodramatów, zaś za powodzenie pana Molesleya w szkole chyba wszyscy ściskaliśmy kciuki.

Było i dramatycznie, i sentymentalnie, i momentami bardzo lekko i zabawnie. Czyli udało się dać na koniec widzom to co najlepsze - w odcinku, który możemy śmiało uznać za jeden z najbardziej udanych w ostatnich latach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA