12 kobiet, które rządziły telewizją w 2015 roku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Peggy Blomquist (Kirsten Dunst) - "Fargo"


Prawdopodobnie najdziwniejsza, najbardziej niejednoznaczna postać na tej liście - a wiedzcie, że lista zawiera główną bohaterkę "Crazy Ex-Girlfriend". Ani my tak do końca nie wiemy, co siedzi w Peggy, ani nie wie tego sama bohaterka. Na pewno stanowi ona dość specyficzne połączenie małomiasteczkowej dziewczyny bujającej w obłokach z twardo stąpającą po ziemi kobietą, która potrafi i zaskakująco trzeźwo myśleć, i podejmować w okamgnieniu decyzje, które przesądzają o życiu bądź śmierci.

Biedny Dodd - właśnie napisałam o gangsterze: biedny! - wyglądał na śmiertelnie przerażonego, kiedy w jednej chwili piękniejsza połowa niezwykłego duetu Blomquistów karmiła go groszkiem, paplając o tym, że przeprasza, zapomniała, iż nie chciał groszku, a w drugiej dziabała go nożem, żeby przestał kombinować, jak uciec. I to właśnie jest kwintesencja Peggy - jej umysł to dowód na to, że żadne ograniczenia nie istnieją, a jej wola przetrwania, zimna krew i inteligencja chyba na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie.

Przed finałem chyba mało kto życzy jej i Edowi, aby nie przetrwali tej awantury - akurat oni zasłużyli na przeżycie jak mało kto. A Peggy zasłużyła na to, żeby wyjechać do Kalifornii i nie tyle strzyc sławne głowy, co królować na każdym ekranie, małym i dużym. Nie wiem, jak Kirsten Dunst to zrobiła, ale drugiej tak nietypowej, wymykającym się wszelkim ocenom, a jednak w sumie budzącej sympatię postaci chyba na tej liście nie ma.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA