Klimatyczny zwiastun 3. sezonu "Penny Dreadful"

"Penny Dreadful" (Fot. Showtime)

"Penny Dreadful" (Fot. Showtime)

Telewizja Showtime podała datę premiery 3. sezonu "Penny Dreadful", wypuszczony został również zwiastun, w którym Eva Green zapowiada kolejne koszmarne wydarzenia.

Podczas TCA Showtime przekazał dziennikarzom sporo dobrych wiadomości na temat swoich seriali - newsy znajdziecie tutaj - a także zaprezentował świeżutki zwiastun "Penny Dreadful", które wraca 1 maja odcinkiem zatytułowanym "The Day Tennyson Died". Jak zwykle jest raczej klimatycznie niż strasznie, a pierwsze skrzypce gra Eva Green w roli Vanessy Ives, której znów przyjdzie zmierzyć się ze złem.

Cieszmy się "Penny Dreadful", póki możemy, bo szef telewizji Showtime, David Nevins, przyznał podczas panelu, że przyszłość serialu jest niepewna. Co będzie dalej? - Ciężko to stwierdzić w przypadku "Penny Dreadful. To serial, który jest jedną długą sagą, w odróżnieniu od "Homeland", gdzie każdy sezon jest trochę inny. Nie wiem, ile potrwa. Czy będzie to serial, który przetrwa wiele sezonów, czy trzy, cztery albo pięć? Nie zdecydowaliśmy jeszcze - przyznał Nevins.

Nie jest jednak tajemnicą, że serial ma problemy z oglądalnością. Średnia oglądalność wynosi ok. 0,6 mln i niestety nie rośnie - w przeciwieństwie np. do "The Affair", które zaczynało z mizerną oglądalnością, ta jednak zaczęła rosnąć, by w finale 2. sezonu przebić już milion widzów. Jeśli nic się nie zmieni, 3. sezon "Penny Dreadful" może być ostatni.

REKLAMA