12 facetów, którzy wyglądają świetnie w garniturach

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Don Draper (Jon Hamm) - "Mad Men"

Symbol epoki, w której wszystko miało być idealne - żony, domki z ogródkami i garnitury też. Panuje opinia, że Jon Hamm jest średnim aktorem, ale genialnym Donem Draperem i - przy całej sympatii do tej postaci i serialu - tak właściwie się z nią zgadzam. Matthew Weiner miał tutaj nosa. Jon Hamm wygląda jak marzenie w białych koszulach, kapeluszach i oczywiście garniturach w stylu retro.

W tym facecie i jego perfekcyjnym wyglądzie widać wszystko, czym były lata 60. Jedną wielką ułudą, ale tak piękną i stylową, że dziś możemy tylko tego zazdrościć. Oczywiście jeśli patrzymy na ten okres dość powierzchownie.

Pamiętam dobrze scenę z odcinka "The Suitcase", w której Peggy budzi się w biurze - cała rozczochrana i wymięta, po nocy, którą spędzili z Donem, pijąc na umór i prowadząc poważne rozmowy o życiu - idzie do swojego szefa, a ten wita ją czyściutki, pachnący, w śnieżnobiałej koszuli. To kwintesencja tego, kim był i jaki był Don Draper - człowiekiem, który bardzo dbał, aby wszyscy widzieli tylko tę perfekcyjną zewnętrzną warstwę, i nie zadawali pytań o to, co znajduje się w środku.


don01
don02
don03
don04

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA