Na Reddicie wyliczyli, ile zarabiał Barney Stinson

"Jak poznałem waszą matkę" (Fot. CBS)

"Jak poznałem waszą matkę" (Fot. CBS)

Użytkownicy Reddita potrafią sprawdzić absolutnie wszystko. Niedawno dzięki nim dowiedzieliśmy się, ile Joey z "Przyjaciół" wisi Chandlerowi, teraz rozszyfrowali Barneya z "How I Met Your Mother". Wszystko dzięki garniturom!

Jak pewnie pamiętacie, Barney Stinson miał dobrze płatną pracę, której tajemnica rozwiązała się dopiero pod koniec serialu. Jego mieszkanie było większe i lepiej wyposażone niż mieszkania pozostałych bohaterów, w pokoju pysznił się Szturmowiec naturalnej wielkości, a szafy pełne były garniturów najwyższej jakości. Ile trzeba zarabiać, żeby móc sobie na to wszystko pozwolić?

Użytkownik Reddita o pseudonimie Sir-Zeph wyliczył to z zadziwiającą dokładnością. Otóż w odcinku "Unpause" (9x15) Barney, pytany o swoje wydatki, wyjaśnił, że na garnitury wydaje "1 crapload" (czyli po prostu jedną górę kasy) rocznie, a może sobie na to pozwolić, bo zarabia 16 razy tyle. Z kolei w odcinku "Vesuvirus" (9x19) pokazał Tedowi dwa pomieszczenia wypełnione garniturami - w każdym z nich znajdowało się 7 stojaków, a na każdym z nich po 15 garniturów.

Barney nosił garnitury od 1998 roku - co znaczy, że od momentu, kiedy kupił sobie pierwszy garnitur, do czasu, kiedy pokazał swoją kolekcję Tedowi, minęło 15 lat. Marshall kiedyś dowiedział się, że jeden garnitur u krawca, z którego usług korzysta Barney, kosztuje 4 tys. dolarów. Garnitury Barneya po drodze spotykały różne przygody, na przykład w 6. sezonie oddał pełne cztery stojaki ludziom bez pracy, aby mieli się w co ubrać na rozmowy kwalifikacyjne.

Ostatecznie liczbę garniturów nabytych przez 15 lat przez Barneya ustalono na Reddicie na 275 sztuk. Co oznacza, że rocznie kupował średnio 18,333 garniturów. Jeśli za każdy z nich zapłacił 4 000 dolarów, to oznacza, że każdego roku na garnitury wydawał 73 332 dolarów. Wystarczy pomnożyć to przez 16 - jak 16 craploadów - i mamy roczną pensję Barneya. Wait for it... 1 173 312 dolarów. Nic dziwnego, że żadna kobieta nie potrafiła mu się oprzeć.

Przy okazji na Reddicie wyliczone też zostało, jak bogata jest rodzina Robin Scherbatsky. 6 000 kanadyjskich craploadów - czyli 351 515 557 amerykańskich dolarów.