15 seriali, które oglądacie (prawie) wszyscy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"The Walking Dead"

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" (Fot. AMC)


Z "The Walking Dead" sprawa jest o tyle ciekawa, że jest to jedna z nielicznych produkcji stacji kablowych, których w ogóle nie oglądam. Odpuściłam sobie zombiaki jeszcze w trakcie pierwszego sezonu, kompletnie nie rozumiejąc, co tyle osób w nich pociąga. Nie rozumiem tego do dziś - ale chyba tylko ja.

"The Walking Dead" bije szalone rekordy w AMC - wcześniej to była malutka stacyjka, która miała nagradzane przez branżę i krytyków, ale nie aż tak masowe "Mad Men" i "Breaking Bad", obecnie to potęga, która potrafi mieć lepszy rating niż CBS w porze najlepszej oglądalności. Na Serialowej również ten szał dobrze widać, choć "The Walking Dead" nie jest w stanie przebić popularnością "Gry o tron", którą oglądają naprawdę wszyscy, praktycznie bez wyjątku.

Co ciekawe, na emitowany w Polsce przez FOX-a (powrót dziś wieczorem) serial o zombi od bardzo dawna się narzeka. W pierwszym, 6-odcinkowym sezonie publika się zakochała, ale potem już było w kratkę. Bardzo często czytam - i w Waszych komentarzach, i w naszych recenzjach - że nuda, schematy, nic się nie dzieje, a jak już się dzieje, to wszystko sprowadza się do efektownego mordowania zombiaków. Mimo to widownia nie topnieje ani trochę.

"Fear The Walking Dead" zresztą też było latem bardzo popularne. Z jakiegoś powodu historie zombi są przez Was lubiane. A ja chcąc nie chcąc, znam całkiem nieźle fabułę serialu, w ogóle go nie oglądając, bo spoilery wyskakują już nawet z lodówki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15