15 seriali, które oglądacie (prawie) wszyscy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"Sherlock"

"Sherlock" (Fot. BBC)

"Sherlock" (Fot. BBC)


"Sherlock" wrócił w styczniu z jednym, jedynym odcinkiem - pokazywanym w kinach, również w Polsce - i choć nie wszyscy byli zgodni, czy to odcinek wybitny, czy bardzo dobry, czy może jednak rozczarowujący, widziały go tłumy ludzi. Na Serialowej wygrał i Wasze hity tygodnia, i nasze zestawienie najlepszych seriali stycznia, po części właśnie dlatego, że widzieli go dosłownie wszyscy.

Szał na "Sherlocka" jest ogromny, dodatkowo zwiększony przez emisję serialu w TVP. I nawet jeśli nie wszystkich bawi to, jak Steven Moffat bawi się kultowymi postaciami i opowieściami sir Arthura Conan Doyle'a, wydaje się, że przed tą nowoczesną wersją "Sherlocka" po prostu nie ma ucieczki. Nie wszyscy ją lubią w tym samym stopniu, niemal wszyscy ją mniej lub bardziej znają.

Paradoksalnie długie okresy oczekiwania na kolejne sezony tylko tę popularność zwiększają - w międzyczasie można nadrobić poprzednie odcinki. "Sherlockowi" na pewno też pomaga fakt, że Benedict Cumberbatch bardzo często pokazuje się na dużym ekranie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15