Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "Broad City" (nowość na liście)

"Broad City" (Fot. Comedy Central)

"Broad City" (Fot. Comedy Central)


Marta Wawrzyn: Comedy Central od kilku lat wyszukuje ciekawe projekty komediowe w internecie i zamienia je w "prawdziwe" seriale. "Broad City" to niewątpliwie najbardziej dobitny dowód na to, że warto tak robić. Mimo że rozpoczął się przecież już 3. sezon, to, co prezentują Ilana Glazer i Abbi Jacobson, wydaje się równie świeże, zabawne i pełne energii co na początku. Dziewczyny dobrze wiedzą, kiedy iść na całość w swoich absurdalnych odlotach, a kiedy lekko przystopować i zagrać na emocjach widzów.

Oba odcinki z lutego były bardzo udane - pierwszy to istna seria szalonych zdarzeń, począwszy od "typowego" dnia w łazienkach obu bohaterek, przez tragikomedię ze sztuką w roli głównej, aż po krwawy finał z nieszczęsnym łańcuchem, który uwięził talię Ilany. W drugim mieliśmy świetną zamianę ról i surrealistyczny wątek z Melissą Leo, odbierającą dziewczynom na zawsze prawo do zdrowego jedzenia.

Abbi i Ilana znów udowodniły, że mają w zapasie jeszcze kilka worków z pomysłami, wciąż im też nie brak energii, lekko niegrzecznego wdzięku i tego wszystkiego, czym ujęły nas na początku. "Broad City" to najzabawniejsza, najbardziej wyrazista komedia, jaka jest emitowana tej zimy, a mnie pozostaje tylko znów ze smutkiem skonstatować: jaka szkoda, że prawie nikt tego w Polsce nie ogląda!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA