Znamy już datę premiery serialowego "Kaznodziei"

"Preacher" (Fot. AMC)

"Preacher" (Fot. AMC)

Telewizja AMC zdradziła, kiedy wystartuje "Preacher" - serialowa adaptacja kontrowersyjnego komiksu z Dominikiem Cooperem w roli głównej. Długo czekać nie będziemy!

Podczas festiwalu SXSW w Austin, w Teksasie, telewizja AMC ogłosiła, że "Preacher" zadebiutuje 22 maja, po finale "Fear The Walking Dead". Potem będzie tydzień przerwy ze względu na świąteczny weekend w USA, dlatego 2. odcinek zostanie pokazany dopiero 5 czerwca.

W serialu oglądać będziemy losy Jessego Custera (znany z "Agentki Carter" Dominic Cooper), małomiasteczkowego kaznodzieję z Teksasu, który został opętany przez Genesis, istotę powstałą ze współżycia anioła i demona. Dzięki temu ma moc, która pozwala mu zmusić każdego do zrobienia dosłownie wszystkiego. Wraz z dziewczyną o imieniu Tulip (Ruth Neggaz z "Agentów T.A.R.C.Z.Y.") i irlandzkim wampirem pijakiem Cassidym (Joseph Gilgun z "Misfits") rusza więc na misję.

W obsadzie znajdują także Lucy Griffiths ("True Blood") jako Emily Woodrow i Ian Colletti ("Rake") jako Eugene Root, czyli Arseface. Za projekt, który AMC przejęło od HBO, odpowiedzialni są Seth Rogen i Evan Goldberg. 1. sezon ma składać się z 10 odcinków. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun, a tutaj obejrzycie zdjęcia obsady.