Jak sądzicie, kto zginie w "The Walking Dead"?

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Finał "The Walking Dead" zirytował widzów, w tym także naszego recenzenta. Co twórcy mieli na myśli i jakie będą skutki? Pobawmy się w zgadywanie! Uwaga na finałowe spoilery.

"The Walking Dead" znów wkurzyło wielu swoich wiernych widzów, oferując na koniec 6. sezonu wielkie wejście Negana - nowego czarnego charakteru, granego przez Jeffreya Deana Morgana - przerwane cliffhangerem. Cóż z tego, że kij bejsbolowy poszedł w ruch, skoro musimy czekać do jesieni, aby dowiedzieć się, kto nim oberwał (i czy ta sama osoba co w komiksie)?

Twórcy oczywiście takiego rozwiązania bronią, przy okazji dodatkowo nakręcając szum wokół serialu. Showrunner "The Walking Dead" Scott M. Gimple w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że w scenie otwierającej 7. sezon serial przekroczy nowe granice, jeśli chodzi o przemoc, i że stanie się naprawdę bardzo, bardzo mroczny. Jego zdaniem historia z finału została przedstawiona w satysfakcjonujący sposób, a kiedy zobaczymy początek 7. sezonu, zrozumiemy, dlaczego zdecydowano się to rozwiązać tak a nie inaczej.

Gimple twierdzi, że nie ma sposobu, abyśmy dowiedzieli się, kto zginął, oglądając klatka po klatce finałową scenę. Oczywiście możemy być w stanie wytypować kilka potencjalnych ofiar, ale nie będziemy wiedzieć niczego na pewno. Twórcy potwierdzają jedynie, że zginęła jedna z uwielbianych postaci. Ale jak zapewnił z kolei reżyser odcinka Greg Nicotero, nawet aktorzy nie wiedzą która.

Spróbujmy więc zgadnąć, kogo zabił Negan. Wytypowaliśmy kilka postaci, które wydają się w tym momencie prawdopodobnymi ofiarami, zapraszamy do głosowania i komentowania.