Jeszcze 13 świetnych seriali, których nie oglądacie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Horace and Pete"


"Horace and Pete" to serial, którego nie tyle nie oglądacie, co nie oglądaliście. Louis C.K., który wypuścił 10 odcinków tej produkcji na swojej stronie internetowej, dał jasno do zrozumienia, że kontynuacji nie będzie, to zakończona historia. I choćby dlatego warto zobaczyć całość - przekonacie się, że w 10 odcinkach można zmieścić całą historię kilkupokoleniowej rodziny, w której nie brak dramatów.

Fani "Louiego" z jednej strony odnajdą tu wiele ze swojego ulubionego serialu, a z drugiej, zdziwią się, że Louis C.K. potrafi tworzyć aż tak mroczne historie. Bo to, co na początku wydaje się opowieścią o dwóch braciach prowadzących klimatyczny stary bar na Brooklynie, okazuje się dramatyczną, przerażającą i zawiłą historią rodziny, dla której ten bar i to miejsce było prawdziwym przekleństwem.

Obsada jest po prostu nieprawdopodobna - u boku Louisa C.K. grają Steve Buscemi, Edie Falco, Alan Alda czy Jessica Lange. Pod względem formy całość przypomina nieco stary teatr telewizji - czy raczej broadwayowskie sztuki prezentowane na małym ekranie - ale bardziej od formy liczy się tu sama opowieść. A ta jest mroczna, ponura i pełna zakrętów.

Warto też dodać, że jest to pierwszy serial, wypuszczony na stronie internetowej, bez pomocy żadnej stacji telewizyjnej. Louis C.K. sam go napisał, wyprodukował, wyreżyserował i zagrał główną rolę. Zainwestował też w niego własne pieniądze. Krótko mówiąc - czegoś takiego jeszcze nie było.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA