Jeszcze 13 świetnych seriali, których nie oglądacie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Casual"


Jesienią to był jeden z ulubionych seriali redakcji Serialowej, ale niestety przekonaliśmy do niego bardzo nieliczne grono czytelników. Macie szansę naprawić swój błąd teraz - "Casual" wraca z 2. sezonem już latem, a nadrobienie pierwszego zajmie Wam zaledwie kilka godzin. Warto, zwłaszcza jeśli lubicie kameralne komediodramaty i tęsknicie chociażby za "Togetherness" (kolejnym serialem, którego nie oglądał prawie nikt).

"Casual" zaskakuje świeżymi, dojrzałymi i całkiem mądrymi spostrzeżeniami na temat rzeczy zupełnie zwyczajnych, jak związki czy relacje rodzinne. Nie odkrywa Ameryki, a po prostu prezentuje w atrakcyjnej, lekkostrawnej formie codzienne problemy rodziny, którą trudno uznać za typową. Oto bowiem będąca w trakcie rozwodu Valerie (Michaela Watkins) zabiera swoją nastoletnią córkę Laurę (Tara Lynne Barr) i zamieszkuje wraz z nią w domu brata, Alexa (Tommy Dewey), który zawodowo zajmuje się łączeniem ludzi w pary. To znaczy jest właścicielem serwisu randkowego - i oczywiście sam nie ma szczęścia w miłości.

Ta rodzina jest na tyle nietypowa, że największe banały prezentują się na ekranie odkrywczo, bo oglądamy je z perspektywy trójki bardzo specyficznych osób. Ciekawią relacje pomiędzy nimi - na przykład to, że córka z matką bardzo otwarcie rozmawiają o seksie - a także przyczyny, dla których nikt tutaj nie jest typowy ani poukładany. Emocjonalny galimatias staje się jeszcze bardziej skomplikowany, kiedy do tego miksu dochodzą rodzice Alexa i Valerie, a także pewien przystojny nauczyciel.

"Casual" to jeden z najprzyjemniejszych i najinteligentniejszych komediodramatów, jakie ostatnio powstały. A jeśli na dodatek lubicie sundance'owe klimaty, serial jest po prostu dla Was stworzony.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA