Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"House of Cards" - sezon 4

"House of Cards" (Fot. Netflix)

"House of Cards" (Fot. Netflix)


Marta Wawrzyn: Dokładnie tak jak w przypadku 5. sezonu "Homeland", jestem wręcz w lekkim szoku, że po słabszych sezonach udało się zaliczyć aż taki powrót do formy. 4. sezon "House of Cards" napędzała rewelacyjna, dynamicznie zmieniająca się relacja Franka i Claire Underwoodów - Lorda i Lady Makbet - którzy niezależnie od tego, czy akurat skakali sobie do oczu, czy stanowili monolit, byli nie do pobicia. Odcinek z przemową Claire na konwencji jest jednym z moich ulubionych w całym serialu, ale należy pamiętać, że to jest show ich obojga, nie tylko jej.

Poza tym ta przerażająca para wreszcie dostała jakiegoś interesującego przeciwnika, którego nie da się rozłożyć jednym ruchem. Joel Kinnaman i Dominique McElligott sprawili się świetnie w roli anty-Underwoodów - sympatycznej, ciepłej republikańskiej pary, która z jednej strony potrafi być bardzo waleczna, a z drugiej jest synonimem wszystkiego, co w polityce świeże i atrakcyjne. Chciałabym, żeby przetrwali jak najdłużej.

Ale oczywiście w tym świecie karty rozdają nie ludzie, a potwory. Przyszłość należy więc przede wszystkim do dobrze nam znanej pary - i oby była ona równie udana co ten sezon.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA