Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"American Crime" - sezon 2

"American Crime" (Fot. ABC)

"American Crime" (Fot. ABC)


Marta Wawrzyn: Jakże się cieszę, że będzie trzeci sezon antologii Johna Ridleya! ABC postanowiło wspierać serial, którego nie ogląda prawie nikt, i choć tajemnicą dla mnie jest, jak to się może opłacać, bardzo się cieszę. I liczę na nominacje do Emmy, bo to był bardzo zacny sezon - inny niż poprzedni i zaryzykowałabym stwierdzenie, że chyba nawet lepszy. Bardziej subtelny, nie aż tak jednoznaczny, ale też surowy w swoich ocenach. Bo Ridley nie ukrywa, że oskarża amerykański system i amerykańskie społeczeństwo, zaglądając tam, gdzie inne seriale nie próbują nawet się zapuszczać.

W tym roku więc poznaliśmy - na przykładzie emocjonalnej historii dzieciaka, który zawinił przede wszystkim tym, że nikt go nie był w stanie zrozumieć - wady systemu szkolnictwa, promującego białych, bogatych i uprzywilejowanych. Nie zabrakło też rozważań na temat męskości oraz ulubionego tematu Ridleya - wszelkiego rodzaju napięć etnicznych w tyglu narodów, jakim są Stany Zjednoczone. A wszystko to podane w atrakcyjnej formie splatających się ze sobą, wypakowanych emocjami historii.

Jak zwykle na medal spisała się ekipa aktorów. Nie zawiedli ci, których znaliśmy z poprzedniego sezonu, jak Regina King, Felicity Huffman czy Timothy Hutton, ale też nowe nabytki - przede wszystkim wcielający się w matkę i syna Lili Taylor i Connor Jessup. ABC stworzyło kolejny świetny sezon antologii, która w niczym nie ustępuje produkcjom z kablówek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA