Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"Jessica Jones" - sezon 1

"Jessica Jones" (Fot. Netflix)

"Jessica Jones" (Fot. Netflix)


Bartosz Wieremiej: "Jessica Jones" w swoim 1. sezonie była, przynajmniej moim zdaniem, zdecydowanie najbardziej udaną wizytą Marvela w krainie telewizyjnych seriali. W niezwykle dojrzały sposób przeprowadza się tutaj widza przez traumatyczne wydarzenia, jakie spotykają poszczególnych bohaterów. Nikt zresztą nie jest na nie przygotowany ani odporny. Później sam proces radzenia sobie okazuje się długi i żmudny – co szczególnie widoczne było na przykładzie tytułowej bohaterki.

Bardzo dużo rzeczy w tym serialu Netfliksa wyszło zaskakująco dobrze. Jessica Jones jest niezwykle interesującą postacią. Wiele intrygujących wydarzeń rozgrywa się na marginesach – na drugim i trzecim planie, gdzie bohaterowie zmagają się z własnymi demonami lub zaliczają zderzenia z czymś, w czego istnienie początkowo nawet nie wierzyli. Udał się także Kilgrave, który jako antagonista nie nudził, a którego obsesja i cele wydawały się klarowne. Co więcej, dobre występy Krysten Ritter i Davida Tennanta spowodowały, że chciało się śledzić każdą minutę konfliktu między nim a panną Jones.

Otrzymaliśmy więc porządną, sensownie napisaną historię z zakończeniem, które rzeczywiście miało sens. Nawet trójkąt miłosny się tutaj udał. Nie było także żadnych wątpliwości co do tego, czym miał być ten serial. Kiedy miały się dziać rzeczy dziwne, wręcz rodem z koszmarów – tak było. Kiedy koniecznie należało coś wysadzić w powietrze albo zdemolować – nie wahano się nawet przez chwilę. Bez owej pewności co do tego, co chciało się opowiedzieć, sukces tego sezonu nie byłby możliwy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA