Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"The Americans" - sezon 4

The Americans" (Fot. FX)

The Americans" (Fot. FX)


Andrzej Mandel: 4. sezon "The Americans" to nieustające pasmo odcinków dobrych, bardzo dobrych i wybitnych. Słabsze momenty można znaleźć tylko poprzez porównanie do momentów wybitnych, inaczej nie ma szans. Procentuje teraz po prostu wszystko to, co pracowicie budowano w serialu przez poprzednie sezony.

Szczególną uwagę wszystkich zwróciło zakończenie wątku Niny zrobione tak, że chyba nie było nikogo, kto nie przeżyłby szoku. Weisberg i Fields zwodzili nas przez dłuższy czas i nikt nie spodziewał się czegoś takiego. Również wiele innych wątków miało zaskakujące twisty, a zbliżający się finał sezonu (piszę te słowa tuż przed finałem) zapowiada kolejne zwroty akcji.

Przede wszystkim jednak cały 4. sezon "The Americans" był wypełniony emocjami, z którymi łatwo się identyfikować. Naprawdę nie jest trudno zrozumieć rozterki Elizabeth i Philipa, łatwo wczuć się było w tragedię Marthy (jakaś nagroda dla Alison Wright by się przydała) czy z fascynacją śledzić proces, jaki przechodzi Paige. Znakomite jest też to, że nie ma w serialu postaci, która nie budziłaby w jakiś sposób sympatii albo chociaż nie dawało się zrozumieć jej intencji. Rosjanie nie są tu jakimiś demonicznymi stworami i bezdusznymi maszynami do zabijania, tylko zupełnie zwyczajnymi ludźmi, którzy mają swoje powody i motywacje. Identyczne do ich adwersarzy z drugiej strony.

Dodajmy do tego, że wszystko jest znakomicie zagrane, a otrzymamy hit. Aż szkoda, że nieobsypany deszczem nagród.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA