Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"Peaky Blinders" - sezon 3

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)


Marta Wawrzyn: Kiedy twórcy i aktorzy przed premierą mówili, że to będzie najlepszy sezon "Peaky Blinders", nie do końca im wierzyłam. Głównie dlatego, że oba poprzednie wydawały się naprawdę niełatwe do przebicia. A tu proszę! Brytyjska perełka jest piękniejsza niż kiedykolwiek wcześniej - błyszczy i emanuje pewnością siebie. Nie brak ani akcji, ani emocji, a oprawa wizualna i muzyczna są na najwyższym poziomie.

Od czasu kiedy poznaliśmy bohaterów minęło dobrych parę lat - w serialu więcej niż w prawdziwym życiu - i to widać. W 3. sezonie to już nie są podwórkowi gangsterzy - Tommy i jego rodzina są na szczycie, żyją w przepychu i potrafią korzystać z życia. A ambicje mają coraz większe i większe. Z wielu fantastycznych scen, które zobaczyliśmy w tym sezonie, najbardziej chyba zapamiętam tę z paniami maszerującymi w zwolnionym tempie przez robotnicze Birmingham. Patrząc na tych ludzi, naprawdę niełatwo uwierzyć, że to się dzieje w tych samych czasach co "Downton Abbey".

I właśnie to, że "Peaky Blinders" pokazuje zupełnie inny świat, w zupełnie inny sposób, jest w dużej mierze przyczyną jego sukcesu. Produkcja Stevena Knighta ma w sobie niesamowitą energię i siłę, a w 3. sezonie widać to jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA