Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"Pozostawieni" - sezon 2

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)


Mateusz Piesowicz: Nadal nie mogę się nadziwić, jak bardzo przypadła mi do gustu druga odsłona nietypowej historii o radzeniu sobie ze stratą. Damon Lindelof i spółka stworzyli serial niezwykły, którego kolejne warstwy kryją się pod serią trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, ale jednocześnie taki, który był bardzo mocno zakorzeniony w najprostszych emocjach. Bo to właśnie na nie postawili twórcy, poruszając nas losami bohaterów od pierwszych do ostatnich sekund.

Różne oblicza mieli "Pozostawieni" w drugim sezonie. Z jednej strony byli bezpośrednią kontynuacją wcześniejszych wydarzeń, przez co mogliśmy obserwować zmagania Kevina (Justin Theroux) i jego najbliższych z rzeczywistością, ale poznaliśmy też nowych bohaterów, jak skrywającą swoje tajemnice rodzinę Murphych i resztę społeczności Jarden w Teksasie. Równie ważnym, jeśli nie ważniejszym elementem fabuły były jednak wycieczki poza utarte schematy (o ile w przypadku tego serialu można o takich w ogóle mówić), obejmujące nawet całe odcinki żywcem wyjęte z surrealistycznego snu.

Mieszanka scen niezwykłych z takimi zupełnie przyziemnymi sprawdziła się doskonale, doprowadzając do tego, że ekran wręcz kipiał od emocji, a losy bohaterów przeżywało się tak, jakby byli najbliższymi nam osobami. Jeśli trzeci i zarazem ostatni sezon będzie się tego trzymał, to o jego jakość jestem spokojny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA