Emmy 2016: Moje nominacje dla aktorek z komedii

1 2 3 4 5 6 7

Lena Dunham - "Dziewczyny"

"Dziewczyny" (Fot. HBO)

"Dziewczyny" (Fot. HBO)


Nominując seriale komediowe, w ostatniej chwili zrezygnowałam z "Dziewczyn" na rzecz świeżynek, jak "Mozart in the Jungle" czy "Master of None". Dla Leny Dunham na szczęście już znalazłam miejsce na liście najlepszych aktorek komediowych - choć przede wszystkim powinna ona dostać w tym roku nagrodę za scenariusz do odcinka "The Panic in Central Park", tego z Marnie.

Ale i aktorsko 5. sezon "Dziewczyn" - zdecydowanie najlepszy ze wszystkich dotychczasowych - był dla niej ogromnym wyzwaniem, bo to właśnie grana przez nią Hannah najbardziej się gubiła i najdłużej dorastała. Zachowując się jak mała dziewczynka, momentami potrafiła mnie porządnie zirytować, ale częściej jednak zadziwiała i bawiła - jak w scenie z "Nagim instynktem" czy podczas krótkiej wakacyjnej wyprawy z Franem. Jej brak świadomości, że zachowuje się aż tak niedojrzale, miał swój urok, zwłaszcza kiedy spojrzymy z dystansu na cały sezon.

Dwa finałowe odcinki sezonu zwiastują dla Hanny nowy rozdział, ale trzeba przyznać, że ostatnie zakręty na drodze ku dorosłości były w jej przypadku najbardziej szalone. A Lena raz jeszcze wykazała się wielką pomysłowością, wrażliwością i odwagą.

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA