Emmy 2016: Moje nominacje dla aktorów z komedii

1 2 3 4 5 6 7

Zach Galifianakis - "Baskets"

"Baskets" (Fot. FX)

"Baskets" (Fot. FX)


"Baskets" jako serial pozostawił odrobinę niedosytu, ale Zach Galifianakis znalazł - czy właściwie po części też stworzył - idealną rolę dla siebie. Jako Chip Baskets, na pierwszy rzut oka typowy loser w średnim wieku z amerykańskiego małego miasteczka, a tak naprawdę wrażliwiec, który nie znalazł dla siebie miejsca na świecie, miał okazję nieraz mnie zadziwić, prezentując coraz to nowe twarze.

Chip to postać dziwna, odrealniona, jak z surrealistycznego snu, w którym wszystko idzie na opak. Nie stąpa twardo po ziemi, nie żegna się z marzeniami, z których wyraźnie nic nie wychodzi, daje się kopać po tyłku - często dosłownie - i za nic nie chce porzucić nadziei na happy end. A aspiracje ma spore, bo chce być francuskim klaunem, koniecznie ze śliczną paryżanką u boku.

Galifianakis dał z siebie wszystko i jeszcze więcej, pokazując nam, jakie pokłady groteski potrafią drzemać w tym, co wydaje się zupełnie zwyczajne. A dodatkowo jeszcze zagrał brata bliźniaka Chipa, który jest jego dokładnym przeciwieństwem i przy okazji totalnym prostakiem.

1 2 3 4 5 6 7