Oceniamy serialowe nowości z czerwca 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

"American Gothic"

"American Gothic" (Fot. CBS)

"American Gothic" (Fot. CBS)


Mateusz Piesowicz: Jeszcze jedna historia pokręconej rodziny, w której sekretów jest więcej niż grzybów po deszczu. Hawthorne'owie to jedna z tych wielkich, amerykańskich familii, której członkowie prezentują światu maskę, skrywając pod nią rzeczy, jakimi lepiej się nie chwalić. Po śmierci patriarchy rodu tajemnice zaczynają jednak wychodzić na jaw, a niesnaski wewnątrz rodziny doprowadzają do konfliktów, bo jedynym, o co każdy tu dba, jest własny interes.

Na papierze wygląda to całkiem przyzwoicie, zwłaszcza gdy zerkniemy na obsadę, wśród której znaleźli się m.in. Virginia Madsen, Justin Chatwin i Juliet Rylance. Niestety, im dłużej trwał seans, tym bardziej musiałem weryfikować swoje zdanie o serialu CBS. Co z tego, że opowiada zawiłą historię, skoro nie intryguje ona w żadnym momencie? Po co tabuny bohaterów, gdy żadne z nich nie daje najmniejszego powodu, by zainteresować się jego losem? Co w końcu z dobrych wykonawców, gdy padają ofiarą koszmarnie napisanych dialogów i szeregu żenujących scen, wśród których trudno wybrać tę najgorszą.

O ile po pierwszym odcinku starałem się jeszcze wstrzymywać z krytyką, widząc w "American Gothic" serial z cyklu "można obejrzeć, ale po co?", po drugim moja cierpliwość się już wyczerpała. Kompletna strata czasu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA